Wtorek, 21 września 2021, Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Zakopane i okolice
Rain
Wiatr: 5.292 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 86 %
Rain
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 6.984 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 90 %
14.09.2021, 09:53 | czytano: 4923

Strażacy z Łapsz z nowym samochodem

Fot. OSP Łapsze Wyżne

W Łapszach Wyżnych odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie kluczyków do nowego średniego samochodu bojowego Volvo FL GBA 4/16 dla druhów z OSP.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Łapszach Wyżnych pw. Świętych Piotra i Pawła. Następnie miał miejsce przemarsz pododdziałów pod dowództwem aspiranta Wojciecha Barnasia, kompani honorowej pod dowództwem druha Pawła Trzopa oraz pocztów sztandarowych pod dowództwem druha Józefa Sowy, przy akompaniamencie orkiestry dętej z Łapsz Wyżnych, na czele z kapelmistrzem Józefem Gryglakiem.

Przed poświęceniem wozu, została przypomniana historia jednostki założonej 1912 roku. Druhowie zostali odznaczeni licznymi medalami między innymi Krzyżami Zasług wręczonymi przez ministra Edwarda Siarkę w asyście poseł Anny Paluch. Zostały również wręczone podziękowania dla osób szczególnie zaangażowanych przy zakupie samochodu jak i zasłużonych dla jednostki. Samochód oraz sprzęt został poświęcony przez proboszcza Bogdana Kadłuczko, klucze oraz dokumenty zostały przekazane przez poseł Annę Paluch, wójta gminny Jakuba Jamroza oraz sołtysa wsi Antoniego Sołtysa. Potem nastąpiła prezentacja pojazdu. Po prezentacji zaproszeni goście zabrali kilka słów. Na koniec uroczystości przeszła uroczysta defilada, a goście oraz druhowie zostali zaproszeni do remizy na poczęstunek. Wieczorem mieszkańcy oraz strażacy bawili na zabawie tanecznej.

Źródło: OSP Łapsze Wyżne, oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
tak to jest08:33, 15 września 2021
Adam ! Co w tym dziwnego ? Ta gmina dalej żyje w czasach PRL u . masz przykład co się zmieniło ??? Trybuna była , była ....komitet do przecinania wstęgi był, był.. Władze przemawiały... obiecywały... odznaczały odznaczały no i wszystko jasne!!!!
OKey22:56, 14 września 2021
@Adam
masz rację ;-) zdjęcie jak z archiwum
Adam11:49, 14 września 2021
dwunaste zdjęcie to zupełnie jak z lat pięćdziesiątych, gdy Partia nawiedzała wsie. Tylko orzeł m koronę, a tak to wszystko to samo.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij