Poniedziałek, 19 marzec 2018, Imieniny: Józefa, Bogdana, Laili
Szczawnica i okolice
pochmurno
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 94%
pochmurno
-8°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 87%
śnieg
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 94%
pochmurno
-9°
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 89%
pochmurno
11°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 79%
śnieg
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 94%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
30.09.2009, 17:06 | czytano: 1238

Przez ponad cztery godziny strażacy gasili pożar budynku mieszkalnego w Brzegach

- Zgłoszenie przyjęliśmy tuż przed godziną 10 - relacjonuje dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem. - W akcji uczestniczyło 11 zastępów - trzy jednostki PSP z Zakopanego i ochotnicy z Brzegów i Bukowiny Tatrzańskiej. W sumie - 44 fajermenów. Akcja zakończyła się ok. godz. 14.20.

- Na miejscu zastano palący się budynek z którego wydobywały się już płomienie - informuje kpt. Marek Szydło. - Działania Straży Pożarnej polegały na gaszeniu pożaru za pomocą prądów wody. Podczas akcji strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych, używali sprzętu burzącego, oświetleniowego i drabin. Po około pół godzinie pożar został opanowany. Dogaszanie trwało do godziny 14-tej - dodaje rzecznik zakopiańskiej PSP .

Pożar rozpoczął się w garażu. Prawdopodobna przyczyną jego powstania było zwarcie instalacji elektrycznej w znajdującym się tam samochodzie osobowym, który uległ całkowitemu spaleniu. Pożar był groźny, bo istniała uzasadniona obawa, że z powodu bliskiej zabudowy przeniesie się na sąsiednie budynki. Na szczęście strażakom udało się do tego nie dopuścić.

Pożar został zakwalifikowany jako średni. Straty oceniono na 200 tys. zł., natomiast wartość uratowanego mienia oszacowano na pół miliona złotych.

W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

p,s /
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij