Czwartek, 24 maj 2018, Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Szczawnica i okolice
przewaga chmur
18°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 75%
niewielkie zachmurzenie
18°
Wiatr: 14 km/h Wilgotność: 60%
niewielkie zachmurzenie
21°
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 61%
deszcz
19°
Wiatr: 4.3 km/h Wilgotność: 73%
pogodnie
14°
Wiatr: 4.3 km/h Wilgotność: 90%
przewaga chmur
17°
Wiatr: 7 km/h Wilgotność: 56%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
15.01.2010, 14:13 | czytano: 3917

Platforma Obywatelska przygotowuje się do wyborów

Bogusław Waksmundzki

W lutym ruszają wybory władz w gminnych kołach Platformy Obywatelskiej w powiecie nowotarskim. 14 marca zjazd i wybory powiatowe i decyzje, kto wystartuje na burmistrza Nowego Targu i do Rady Powiatu Nowotarskiego.

Członkowie powiatowej Po spotkali się towarzysko w Izbie Pamięci im. ks. Józefa Tischnera w Łopusznej. Było to noworoczne spotkanie. - Podziękowaliśmy sobie za zeszły rok, złożyliśmy życzenia na nowy i wymienialiśmy poglądy. Decyzji politycznych nie było - mówi Jan Smarduch, przewodniczący PO w powiecie nowotarskim.

Ale już niebawem przed partią najważniejsze decyzje. W marcu odbędą się wybory władz gminnych i miejskich kół PO, a w lutym zjazd powiatowy w Euroregionie Tatry i najważniejsze ustalenia: kto z członków partii wystartuje w jesiennych wyborach na burmistrza Nowego Targu i do Rady Powiatu. - Władze krajowe Platformy podjęły uchwałę, że członkowie partii w miastach powiatowych i w powiatach muszą wystartować pod szyldem PO - mówi Smarduch. - Nie mamy wyboru i nie zamierzamy z tym dyskutować. Tak też zrobimy - dodaje. Wyjątkiem są wybory gminne i miejski, gdzie działacze partii mogą występować pod szyldem komitetu wyborczego.

r/

Zdjęcia ze spotkania noworocznego PO w Łopusznej - Bogusław Waksmundzki
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
pikus04:08, 29 czerwca 2010
prawdziwi gorale nie naleza do Partii Oszustow to przebierancy podajacy sie za gorali
Tak dla uściślenia katolickiego07:58, 19 stycznia 2010
Górale, Góralki, podhalanki.....
JEZUS CHRYSTUS był żydem.
abc16:52, 18 stycznia 2010
Wojt Czorsztyna w PO ale jaja
Pamiętam12:16, 18 stycznia 2010
Chyba nie za to wyleciał LP
góralka10:20, 18 stycznia 2010
Do fanpis: kochany, najpierw naucz się pisać, a potem zabieraj głos na forum - to po pierwsze. Z tym cytatem ks. Tischnera też trafiłeś jak kulą w płot... Cytat z Gazety Wyborczej - też coś.... Ja też Ci zacytuję coś z Pisma świętego: "Judasz poszedł i się powiesił" "Idź i ty czyń podobnie". Czy na tej podstawie mamy sądzić, że Biblia nawołuje do śmierci samobójczej? No właśnie, to jest sposób używania cytatów, jaki stosuje w/w gazeta.
A poza tym - przestańmy traktować śp.ks.Tischnera - jak Bóg wie, jaki autorytet. Jako filozof był fenomenologiem, dla którego - w pewnym momencie - to, co wydumał, było ważniejsze, niż nauka Kościoła, ot co... I znowu włożyłam kij w mrowisko. Nie zdziwię się, jak zostanę przez czytelników forum skazana na śmierć na stosie... Naruszać cześć boską oddawaną dla śp. Ks. Tischnera przez wielu nie do końca świadomych...Dla jasności: szanuję ks. prof. Tischnera jako człowieka, ale nie zgadzam się we wszystkim z tym, co głosił, a może raczej z tym, co jest wykorzystywane na potrzeby takich kręgów pseudointeligentów, jak ci z GW.
lepiej poinformowany09:23, 18 stycznia 2010
Dobrze poinformowany - PO zapłaciło tyle ile trzeba. Zapytaj dlaczego LP musiał pożegnać sie z robotą w MOK - ano bo burmistrz musiał płacić za wynajem sali na obrady swego sztabu wyborczego a to przecież niedopuszczalne zeby burmistrz za cokolwiek placił. Nawet jego kronikarz PRP dostaje kasę z budżetu
Krakers09:05, 18 stycznia 2010
do myślący jak większość
Widać, że znasz się na polityce jak ślepy na kolorach....
Wiesz jaka jest koalicja rządząca w Radzie Miasta?
Wiesz który z radnych z jakiego jest ugrupowania?
Po twoich wypowiedziach widać, że nie.
I niestety jest taka grupa ludzi, która nie wie o czym mówi ale mówi....
prawda23:17, 17 stycznia 2010
dobrze poinformowany a ludzie ciekawi kto i ile dał tobie byś pisał takie poematy......można się tylko domyślać kto, ale kwot to już nie wiadomo jakie są rynkowe sa oczernianie PO
dobrze poinformowani21:36, 17 stycznia 2010
Ludzi ciekawi ile zapłaciła i kiedy Platforma Obywatelska za wynajęcie od gminnego ośrodka kultury w Łopusznej Izby Pamięci ks prof Tischnera.
dobrze poinformowani21:30, 17 stycznia 2010
Kolasa Marcin młody wilczek PO.
Wice Przewodniczący Rady Gminy Nowy Targ.
Nauczyciel Technikum na Kokoszkowie.
Dyrektor Biura Poselskiego u Guta Mostowego.
A zarazem mąż i ojciec.
A doba ma tylko 24 godz.
J.B18:50, 17 stycznia 2010
Wybierać się możecie między sobą a decydujący głos będziemy mieć my wyborcy. Jak wyjdzie sprawa hazardowa to nikt nie zagłosuje na PO
jancymon17:12, 17 stycznia 2010
fanpis; czy to cie nie zastanawia, że ks. Tischnera promowała gazeta Wybiórcza i jej redaktory, bardzo nieprzychylna góralom i Tatrom, za to optująca za góralami z okolic półlwyspy Synay. Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem... i rzuciła w Polskę GWybiór cza cz cza....
Tylko PO15:51, 17 stycznia 2010
PO wygra wybory na Podhalu i basta.
Już w poprzednich wyborach wygrali, a teraz się tylko umocnili.
Popieram PO w powiecie
Nie popieram PO w kraju.
Jest duża różnica w obu działaniach.
Poprawią wynik w Rabie W. dzięki kardynałowi i będzie dobrze.
Tylko POPiS może zmienić nasz kraj - Polskę.
Szczęść Wam Boże!!!
Irlandia15:36, 17 stycznia 2010
PO nie zasługuje na głos Polaków to istny wstyd i cofaie sie Polski w rozwoju.
myślący jak większość12:57, 17 stycznia 2010
Kandydat PO nie ma szans w wyborach na włodarza miasta. Przez cztery lata radni PO dali się zdominowac ekipie PiS i wspólnie realizowali politykę dzielenia i szczucia jednych przeciwko drugim. Żadnych działań na rzecz miasta, wszystko podporządkowane kopaniu dołków pod MF. Na negatywnych emocjach niczego nie można zbudować o czym przekonał się PiS.
wszystko dla władzy12:46, 17 stycznia 2010
Tusk to nawet przed wyborami potrafił wziasc slub w kosciele,
samozagłada11:31, 17 stycznia 2010
PO nawet złoża ziemi Polskiej sprzedaje ,jak pisał Nasz Dziennik fajny mamy naród ,że taką partie wybrał,
fanpis09:52, 17 stycznia 2010
Mając za posła p. Annę Paluch ze Spisza, to się nie dziwię, że okoliczni wójtowie popierają PO.
Ale najbardziej cieszy, że jest poparcie Dziwiszów. I niech tak zostanie.
Do boju do boju ....
fanpis09:50, 17 stycznia 2010
PiS to są malutczcy i NIECH TACY ZOSTANĄ!!
To jest moje trzecie życzenia do złotej rybki.
PiS wychodzi z chrześcijańską inicjatywą - dołożyć drugiemu na drugi policzek.
Ks.prof Tischner mówił- "Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę, czytając Marksa, za to widziałem wielu, którzy stracili ją przez kontakt z księżmi" * Źródło: Niewierzący też człowiek, Gazeta Wyborcza 3–4 lipca 1999r.
Jakby teraz zył dodałby Ojca dyre. i PiS.
W tym roku mija 10 rocznica śmierci ks.profesora - zobaczycie ilu będzie odwoływać się do jego nauk, a najbardziej ci, którzy "dopieszczali" go za życia.
Janosik05:56, 17 stycznia 2010
do Ziomek- zapomniałeś dodać a jak się nie wycofa to wywieziemy jak za dawnych lat na taczkach
PO rządzi03:54, 17 stycznia 2010
te zajadłe opinie to poprostu żal i zazdrość, że PO w powiecie jest i liczne , a inne partyjki l pseudo partyjki liczą po 4-5 osob ..ot to jest podstawa, tego że się tu tak wyżalacie...to Wam tylko pozostało biedaki...
ziomek23:26, 16 stycznia 2010
Ziomy miłe - spoko. Jak dom sie pali [ kryzys] to nie czas na przemeblowywanie. Trza pożar ugasic wpierw, potem odbudowa i remont. Wszystko po kolei. Nie spodziewajcie sie ze nagle będziemy mieć tak jak np. we Francji [ za Fryżlewicza zawsze na zadupiu bedziemy mieszkać ]. Rams i Borowicz to była i wizja i kultura. Teraz mamy wioche od 15 lat. Fryz powinien w białych szatach chodzić jako ten świety. Pani Dorotko - Pani taka mądra - niech Pani wpłynie jakoś na męża, żeby obciachu dzieciom nie robił - niech sie wycofa. Najwyzszy czas.
jankiel018:31, 16 stycznia 2010
Ej ludziska !!!.Moze nie słusznie tak psy po nich wieszacie ? Może Oni przyszli do ks Tischnera po ostatnie namaszczenie. Wieczne odpoczywanie... .
plugoc18:25, 16 stycznia 2010
Nie mogę uwierzyć że na tym spotkaniu nie takich wspaniałych działaczy PełO z Waksmundu jak komendant Ligęza i prof Waksmundzki który mówił że jest dumny że należy do PO !!!.
janosik16:31, 16 stycznia 2010
Zbliża się kongres PO.Z dobrze poinformowanych źródeł wieść niesie że na jego miejsce wybrano cmentarz.Catering zapewnia Rychu.Na zakończenie Tusk poda komendę :poczet sztandarowy w składzie Zbychu,Miro i Grzechu "sztandar do kostnicy wyprowadzić"
Wiec proponuje Panowie za przykładem iść a to wogóle tak powiem wstyd szczycić się taką partią Mam nadzieje ze jeszcze Nowy Targ tak nisko nie upadł i nie da się otumanić PO ."Okazyuje się, ze PO od dwóch lat chiało pozbawić chorych na raka świadczeń zdrowotnych. Po co ratowac tych, co mają umżeć? Toć to prokuratura ma obaowiązek aresztować natychmaist Premiera, Minister Zdrowia I Prezesa NFZ. Powinno zesłać się ich na Sybir, albo wywołać u nich raka, niech sobie żyją, bez pomocy zdrowotnej.

Gdzie jest PROKURATURA?

Do rozgrabuienia zostały jeszcze szpitale i uzdrowiska. Jak POpaprańcy zachorują na raka, to NFZ będzie ich leczyć. Zapisujmy się Polacy gremiaalnie do PO - to jedyna droga do leczenia.

W Inowrocławiu jeden poseł PO czyni starania do przejęcia państwowego uzdrowiska przez jedną osobę. Za 1 zł. Wiadkomość od posła, przewodniczacego jedenej z komisji sejmowych, także posła PO - mającego jak tych wczorajszych 5-ciu sprawiedliwych jeszcze sumienie."
To jest cała Płatforma a jak ktość sie chce dowiedziec wiecej niech sprawdzi Zyciorys J a zwłaszcza jego ojca kim był.
góralka14:48, 16 stycznia 2010
W dzisiejszych czasach nie ma większego nieszczęścia dla Polski jak rządy POpaprańców. Wszyscy przyznają, że od 1989 roku nie było bardziej nieudolnego rządu... Drodzy Państwo spod sztandarów PO szkoda waszej fatygi - tu na Podhalu nikt na was nie będzie głosował......
I mam pytanie do księdza, który na pierwszym zdjęciu "firmuje" to spotkanie: Czy ksiądz dobrze wie, gdzie trafił; czy ksiądz ma świadomość tego, co robi z tymi ludźmi, którzy przyznają się do PO? A czy ksiądz popiera program PO?
Pismo św. mówi: "Biada tym, którzy gorszą maluczkich"!!!!
realistka11:09, 16 stycznia 2010
Nie lubie PEŁO. Jaka to partia dla "przedsiebiorców" skoro coraz wieksze opłaty, podatki... i stagnacja w polskim biurokractwie... "przyjazne państwo" hahaha jasne nie wiem gdzie... Polska jest "na plusie" hahah - no tak kosztem nas podatników, którzy za wszystko więcej płacimy. Oto "cud". A wogóle to wystarczy popatrzec na tv i na komisje hazardową- ostatnio wezwali świadka, którego nie mieli o co pytać!!!... żenada!!!
Tfuj zbuj09:39, 16 stycznia 2010
Bolo, ubolo mo racje, kurna.....Kiebyś kurna nie pisał to byś był mój kumpel...A tak to mój przyjaciel jest ubolu!
xyz08:32, 16 stycznia 2010
Góralu - na innym portalu wisi wyłącznie Fryżlewicz - w różnych pozach i otoczeniu. Tam Jachymiak nie istnieje w ogóle. Tutaj też tylko mowa o burmistrzu więc powinieneś być szczęśliwy. Twój guru zdominował życie polityczne w mieście
Halny07:24, 16 stycznia 2010
Biedny Pan wójt z Czorsztyna w swoim parciu do władzy zupełnie się POgubił. Najpierw kłaniał się w pas Panu M. (wspaniałemu posłowi PIS) ,Panu M.J (prawemu człowiekowi),a teraz wdepnął w ...... PO. To znów chciał przypodobać się pewnej opcji z Moskwy -walcząc o remont pomnika autorstwa Hasiora z inskrypcją "w walce o utrwalanie władzy ludowej na Podhalu (POwinno brzmieć -Trzymanie przez moskali za mordę górali!!)
TYLKO PIS04:07, 16 stycznia 2010
Wiecie to do tej pory myślałem ze sa jeszcze jakieś pewne świętości na tym świecie, których nie wolno szargać !!! Ale wiecie co ten ksiądz tam robi ?????? to chyba nie wie co to za partia to PO …. Proszę was ludzie kochani oni (PO) partia która za główny chyba cel ma walkę z kościołem katolickim i PRAWAMI BOSKIM podpiera się takim autorytetem jak ks.Tischner …
Zbyszek01:14, 16 stycznia 2010
zlasowne mózgi (lub ich chińskie podróby) wyjdzcie na stoki Gorc , tlenu, trochę refleksj-przepraszam miałem nie używać słów których nie zrozumiecie-po prostu tam wyjdzcie. Może JPII natchnie was. Może gorczańska żmija (wiem że teraz śpią) zamiast wstrzyknąć jad to wam go zabierze(na dobre kilka lat będzie miała zapas). Może Burmistrz, Jelonek, Apostoł, Ozorowski, Wojtaszek, Rajski, Mikołajski nie będzie dla was be. Zmienicie swoją stagnaację i niechęć do pracy na chęć działania.
prawda00:31, 16 stycznia 2010
a tak prawdę mówiąc to w powiecie PO rzeczywiście dostanie ale tylko do PIS-u i kwestia jak wyraźnie...
prawda00:29, 16 stycznia 2010
taa podhalanka jak prawda o szpitalu? ta że wreszcie wyszedł na prosta po cxzasach komuchów i Lasyków? to, że hasło przeciwników obecnego dyrektora o wielkim długu legły już dawno w gruzach? a co będzie jak wydzie cała prawda o władzy w mieście która popierasz? o działaniach świty władcy i samego jego???wtedy już tak głośno nie bedziesz pisać tu tylko w kącie modlić sie o to, by do Ciebie sie nie dobrali....i taka jest prawda
wyborca23:04, 15 stycznia 2010
PO to tylko wczasy premiera , jego footbol i obiecanki ,ja bym się wstydziła takiej partii
podhalanka23:04, 15 stycznia 2010
PO PiS rządzi w powiecie i miał większośc w mieście. Dawno został zawarty układ że jak Jachymiak zostanie burmistrzem to Jelonek będzie jego zastępcą. Jedno cieszy że PO nie będzie się kryło za innym szyldem przegra wybory w powiecie bo ludzie zagłosują na PiS i Związek Podhalan. W mieście PO też nie ma szans jak do mieszkańców dotrze cała prawda o szpitalu.
@23:00, 15 stycznia 2010
POwstańcie których dręczy głód!!!!
góral22:43, 15 stycznia 2010
Wszystkie negatywne komentarze pod adresem pana jachymiaka są blokowane na tym POrtalu więc piszemy dobrze o Jachymiaku i źle o Fryźlewiczu .
to on22:12, 15 stycznia 2010
No to jak burmistrz MF został ...namaszczony przez SLD , to jest się faktycznie czym szczycić. To jak zagłosują na niego te nadobne babcie kościółkowe? To będzie ...i już jest z jego strony świetokradztwo.
podhalanka22:03, 15 stycznia 2010
My się PiSu nie boimy, to jedyna uczciwa partia. A nasz burmistrz M.F. stara się "dobrze żyć" z różnymi partiami. Widać to było na sławetnym raucie. Najbardziej uderzył mnie widok starych komuchów jak M.O., U.O., pan G. ze starostwa - czerwoni jak flaga sowiecka!
Pokaż mi z kim siadasz do stołu, a powiem ci, kim jesteś!
prawda wyzwala21:34, 15 stycznia 2010
Gdy zobaczycie PiS i wtedy się przelękniecie na dobre i prawda was wyzwoli.
MF już został namaszczony przez PiS i SLD na burmistrza, a M.Jelonek dalej wierzy że on ma szanse zostac kandydatem PiS. Panie MJ obudź się Pan.
Większośc na tych zdjęciach nie są członkami, ale dobrze jest zobaczyć jaka jest opinia dworu i innych biednych ludzi.
Dobrze, że jest p24. Dzieki
ubolo21:01, 15 stycznia 2010
Spoko kurna Bolo
bolo20:55, 15 stycznia 2010
Ubolo - no i co kurna z tego?
zuzia20:13, 15 stycznia 2010
TOi dyrektor banku PKO ze SZczawnicy tez w PELO
ubolo20:11, 15 stycznia 2010
Bolo staraj się zbyt często nie używać słowa kurna łatwo można Cię zidentyfikować teraz pewno zmienisz nicka
tater-tatar19:51, 15 stycznia 2010
Fani pis ulzyjcie sobie.
Są smutni, bo słowa Tischnera potwierdzają prawdę o głupocie i ciemnocie górali, nawet tych spod samiutkich tater.
PiS, LPR i ojciec dyrektor są przeciwni ks.Tischnerowi,jak tez gorale z ZP
"...Nawet księdzu Tischnerowi nie odpuścił. W jednym z konkursów literackich, gdzie ksiądz profesor był jurorem, naskoczył na niego, że żaden klecha nie będzie mu niczego dyktował."
mondry19:42, 15 stycznia 2010
Nic się nie porobiło
tylko w kupie siła
Halina19:37, 15 stycznia 2010
Imperium Dziwiszów kontratakuje...Wszędzie ich pełno a szczególnie w PO
cierpliwy19:34, 15 stycznia 2010
orkan! - mylisz się TPP - ten ksiądz nie jest bratem MF
spod samiućkif Tater19:08, 15 stycznia 2010
ja pierdziu
wojt Corstyna w PełO
to sie porobiło
bolo18:44, 15 stycznia 2010
Kaczor przerżnie kurna, Fryżlewicz tym bardziej-
kuzyn MF18:23, 15 stycznia 2010
No, urzędasy na wylocie -łączcie się. Macie okazję żeby se ulzyć. Wasze dni są już dawno policzone - waszemu guru nic nie jest w stanie pomóc. Polegnie w pierwszej turze. Nich nie liczy na biznes- biznes też ma dość tego świętoszka bez energii. Nigdzie sie chłop nie ruszy, nic nie załatwi - widać sie boi Warszawy czy Krakowa - bo to takie wieeeeeeeelkie miasta. Jezdzi tylko na pielgrzymki i rekolekcje - i to za naszą kasę.Jest najwiekszym obciachem NT
Anty PO18:21, 15 stycznia 2010
Nigdy w życiu nie zagłosuję na PO!
Nigdy w życiu nie zagłosuję na PO!
Nigdy w życiu nie zagłosuję na PO!
Halny18:17, 15 stycznia 2010
Spotkanie członków PO wygląda na stypę PO PEŁO,wiec duchowny odprawił mszę żałobna ,nie może odmówić takiej POsługi.hej
orkan17:58, 15 stycznia 2010
Ksiądz jakiś podobny do brata naszego burmistrza M.F. - może się mylę?
Czy postkomuna p.t. Platforma Obywatelska szuka poparcia wśród duchowieństwa? Przecież PO daleka jest o wyznawania dekalogu!!!
Patryk17:05, 15 stycznia 2010
A ten ksiądz tam nie pasuje ,PO wcale nie popiera wartości chrześcijańskich
jankiel017:02, 15 stycznia 2010
Platforma Nieobywatelska. Obłuda jeszcze raz obłuda !!!. Ks prof Tischner chyba się przewraca gdy widzi jak ta POstkomuna zbezczeszcza Jego Izbę.
darek7016:56, 15 stycznia 2010
PO w izbie pamięci ks. Tischnera? No proszę... Następnym razem może jakieś spotkanko na temat legalizacji metody in vitro, złagodzenia ustawy aborcyjnej i koniecznie należy zaprosić Palikota z jakimś fajnym gadżetem i Niesiołowskiego z wykładem na temat mowy nienawiści.
O będzie się Jegomość w grobie przewracał!!!
podhalanka16:50, 15 stycznia 2010
Ciekawe towarzystwo wśród działaczy Platformy Obywatelskiej: obok pseudo-rycerza "Kolumba" pana A.G-M dawni zagorzali zwolennicy PZPR - jak pan S. ze Spytkowic (wielbiciel ubecji i zomowców w okresie stanu wojennego). To chyba nie są działacze tylko "spady" po słusznie minionej epoce!!!
pikuś16:25, 15 stycznia 2010
poza Dziwiszową jacyś tacy smutni...
może tęsknią za Janczym, jego kołem w Czorsztynie, czy Pikusiem z Sącza który ich już chyba nie odwiedzi...
choć z drugiej strony sami tego chcieli...
ppp16:24, 15 stycznia 2010
No jest nas moc ! Będzie w kim wybierać ...
fuk14:49, 15 stycznia 2010
Nie wiedziałem, że Wójt Czorsztyna i Krościenka są w PO
myslałem, że tylko były wójt Czorsztyna - Janczy - jest w PO
asdf14:36, 15 stycznia 2010
Myślę, że ktoś niezbyt szczęśliwe wybrał miejsce na tego typu spotkanie. Przecież za ścianą pomieszczenia GOK-owskie, z których pewnie można było skorzystać. Czyżby Tischner miał być wykorzystywany w kampanii wyborczej? Ej, ej, nieładnie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij