Środa, 29 styczeń 2020, Imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-0°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra

co, gdzie, kiedy

Międzynarodowe Sympozjum Tłumaczy Twórczości St.I.Witkiewicza
14.09.2019 12:00 / czytano: 177 / powrót

ZAKOPANE. Teatr Witkacego w Zakopanem ma zaszczyt zaprosić w dniach 12-14 września br. na Międzynarodowe Sympozjum Tłumaczy Twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Wśród zaproszonych Gości, promujących na świecie nie tylko twórczość Patrona Teatru, ale kulturę polską, są: Prof. Ladislav Volko z Bratysławy, Daria Dominkuš ze Słowenji, Dr Hendrik Lindepuu z Estonii, Prof.Dalibor Blažina z Chorwacji,Filip Dimevski z Macedonii ,Alenia Linkewicz z Mińska na Białorusi, Michajło Barbara z Ukrainy i Irena Aleksaite z Litwy.

W czasie tego spotkania, uświetniającego 80 rocznicę śmierci autora "Szewców" każdy z jego Uczestników –Tłumaczy dokonań Stanisława Ignacego Witkiewicza będzie miał możliwość powiedzenia o swoich doświadczeniach związanych z twórczością(życiem?) Witkacego, o recepcji jego dzieł w swoim kraju, o jego katastrofizmie i spojrzeniu na nowoczesnego człowieka. Chcemy zastanowić się także razem z nimi nad tym, czy dzisiaj twórczość St. I. Witkiewicza– Twórcy - Wizjonera – jest obecna w naszej świadomości, czy też postępująca mechanizacja społeczna i nieuchronny zanik Indywiduum doprowadzą nas do „kompletnego spsienia”?

Pragniemy poprzez to sympozjum zwrócić uwagę na twórczą pracę tłumaczy. Codziennie będzie można wziąć udział w sesji z badaczami twórczości Witkacego i uczestniczyć w spektaklach witkacowskich na zakopiańskiej scenie.

Wydarzenie organizowane dzięki wsparciu Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, we współpracy z Muzeum Tatrzańskim im. dra Tytusa Chałubińskiego i Instytutem Witkacego oraz Restauracja Zakopiańską.

Szczegóły na www.witkacy.pl

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij