Piątek, 25 wrzesień 2020, Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Szczawnica i okolice
Fog
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 100
Clouds
13°
Wiatr: 22.536 km/h Wilgotność: 3
Fog
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 100
Fog
12°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 100
Clouds
14°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 90
Fog
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 100
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty

co, gdzie, kiedy

Oreminor i ferajna. Małgorzata Kokoryn. Ceramiki
30.08.2020 17:30 / czytano: 596 / powrót

ZAKOPANE. Do końca sierpnia w Galerii Antoniego Rząsy oglądać można wystawę fantastycznych zwierząt wyrzeźbionych z gliny przez Małgorzatę Kokoryn.

Galeria jest czynna prawie codziennie. Przed przyjściem warto potwierdzić telefonicznie: tel. 18 206 69 69, kom. 695 482 204

Autorka tak pisze o swoich pracach:
"Inspiracje dla glinianych stworów przywiozłam w 1994 roku z Bergamo, średniowiecznego włoskiego miasta, uroczo położonego na wzgórzu u stóp Alp. Ta perełka architektury zdobna jest w rzeźbiarskie elementy, dyskretnie wtopione w jej mury, portale, ulice. Wśród szarych kamieni surowego, rozgrzanego słońcem miasta odpoczywają, czają się, warują zwierzęta zamarłe w kamiennym bezruchu. Od wieków przyglądają się uważnie pulsującym życiem ulicom. Te stwory, podpatrzone w Bergamo: asymetryczne, fantastyczne, poprzez silne deformacje odbiegające od modeli, przeniosłam do moich ceramik; tapir przysiadł na szkatule, słoń morski zwinął się w misę, maszkaron zamienił w donicę. Mój nieustanny zachwyt nad mnogością istniejących zwierząt, niesamowitością ich kształtów przyczynił się do kontynuacji tematów zaczerpniętych ze świata fauny. Z biegiem lat, moje ceramiki stały się prostsze w formie, często są symetryczne. Nadaję stworom nazwy wymyślone: Kikolum, Aranmio, Erbazaj, Oreminor, gdyż tworzę nieistniejące gatunki zwierząt.
Wszystkie są przyjacielskie."

Małgorzata Kokoryn - absolwentka Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom w pracowni plakatu prof. M. Urbańca w 1993 r. aneks z malarstwa w pracowni prof. J. Tchórzewskiego oraz z rysunku w pracowni prof. J. Raczko. Prowadzi pracownię ceramiczną "Piecuszek" w Bielsku-Białej.

Miejsce: Galeria Antoniego Rząsy, Bogdańskiego, Zakopane, Polska
Data i godzina rozpoczęcia: do 30.08.2020 od 11.30 do 17.30

Dla dzieci: Tak
Wydarzenie biletowane: Nie
Organizator: Fundacja im. Antoniego Rząsy
Strona www: http://antonirzasa.pl/blog/

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij