Piątek, 24 marzec 2017, Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora
Zakopane i okolice
mgła
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 76%
mgła
Wiatr: 1.6 km/h Wilgotność: 96%
mgła
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 76%
mgła
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 96%
przewaga chmur
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
mgła
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 89%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Dobra

co, gdzie, kiedy

Koncert zespołu "WAWELE"

27.05.2017 18:00 / czytano: 344 / powrót

NOWY TARG. 27 maja w Miejskim Ośrodku Kultury wystąpi zespół WAWELE z liderem Janem Wojdakiem. Koncert z okazji "Dnia Matki" ... i nie tylko!

Piosenki Jana Wojdaka to perełki. Piękne, urzekające romantyzmem melodie i teksty. To coś niezwykłego i aż się chce, aby muzyka dawnych lat wróciła! Muzyka, teksty i wykonania "WAWELI" są na najwyższym poziomie artystycznym i po latach pozostają w pamięci! To były piękne czasy, które my Państwu przybliżymy i przeniesiemy Was w inny, lepszy świat!

Sprzedaż biletów: MOK NOWY TARG tel.18/266 32 41 oraz tel. 608 587 192 Impresariat Artystyczny
Poniżej zapraszamy do posłuchania!
"BIAŁYM LATAWCEM" https://www.youtube.com/watch?v=tdQ_z6LgzMQ
"ZOSTAŃ Z NAMI MELODIO"
https://www.youtube.com/watch?v=px3jU8cIbAE

Kilka słów o ZESPOLE:
Talent kompozytorski Jana Wojdaka dostrzegły rozgłośnie radiowe juz po pierwszych nagraniach, telewizja i wykonawcy zagraniczni! Przeboje lidera WAWELI znalazły się w repertuarze m.in. takich wykonawców, jak Jana Kocianova, Jiri Korn, Jerzy Połomski, Krystyna Giżowska, Andrzej Dąbrowski.
Aktualny skład Waweli to:
Jan Wojdak - gitara vocal
Jacek Chruscińki - gitara basowa, vocal
Rafał Rzeźnikiewicz - gitara
Ryszard Pałka - perkusja

Liczne grono fanów zespołu WAWELI zapewne dobrze pamięta lata 1978-1980. Wówczas to Jan Wojdak ze swoją grupą przewodził plebiscytom przebojów „Lata z Radiem”. Zdystansował innych wykonawców piosenkami „Biały Latawiec”, „Nie szkoda róż”, „Zostań z nami melodio”, „Alalija” Utwory Jana Wojdaka wygrywały również w plebiscytach „Interstudia” ośmiu europejskich stolic. Śpiewane były na festiwalach w Sopocie i Opolu. Doczekały się dwóch dwudziestominutowych filmów telewizyjnych w reżyserii Grzegorza Dubowskiego, które dokumentowały artystyczny dorobek WAWELI. Pierwszy , zatytułowany „Zostań z nami melodio” miał premierę w 1979 roku i był realizowany w Krakowie, Koszęcinie i Tyńcu z udziałem zespołu „Śląsk”. Film niejednokrotnie emitowany był w telewizjach na całym świecie.
Premiera drugiego filmu Grzegorza Dubowskiego „Na strunach gitary”, kręconego w malowniczych plenerach Krakowa, Tarnowa, Zalipia, Ciężkowic, zbiega się w czasie z innym ważnym wydarzeniem muzycznym w naszym kraju. „Miłosny zawrót głowy” Jana Wojdaka zdobywa tytuł „Teledysku roku 1987”. Honorowane były również inne hity krakowskiego kompozytora i wykonawcy „Dom, który czeka” (prestiżowa nagroda Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu), „Biały latawiec”, „Nie szkoda róż”, „Zostań z nami melodio”. Każdy przyzna, że piosenki te wytrzymały próbę czasu i dziś, na jakże innym rynku muzycznym nie boją się konkurencji. Mało tego są grane dosłownie w całej Polsce i na wielu regionalnych przeglądach muzycznych i festiwalowych. Są nawet takie miejscowości, gdzie organizuje się specjalne festiwale tego krakowskiego zespołu, a na nich dzieci i młodzież śpiewają ponadczasowe przeboje skomponowane właśnie przez Jana Wojdaka.

WAWELE zajmują też poczesne miejsce w specjalistycznych wydawnictwach książkowych, encyklopediach muzycznych i leksykonach.
W 2002 roku POMATON EMI wydał płytę CD z serii „Złota kolekcja” prezentując na niej część dorobku zespołu. Złota kolekcja to wyjątkowe albumy ze specjalnie wyselekcjonowaną najlepszą polską muzyką prezentującą wyłącznie największe przeboje i najlepsze piosenki.
POLSKIE RADIO S.A. w serii „Niepokonani” wydało pozostałą część znanych i lubianych piosenek WAWELI.
Ponadto w 2002 roku Jan Wojdak otrzymał kilka nagród:
– Rada Miasta Krakowa przyznała prestiżowy Medal Kraków 2000 Zespołowi za dotychczasową działalność twórczą i koncertową oraz za osiągnięcia w dziedzinie kultury.
– Jan Wojdak za działalność koncertową na rzecz dzieci a także twórczość im poświęconą, decyzją Międzynarodowej Kapituły został Kawalerem Orderu Uśmiechu
– Decyzją Prezydenta RP Jan Wojdak uhonorowany został Złotym Krzyżem Zasługi, a odznaczenie to wręczono na specjalnej uroczystości w Pałacu Prezydenckim.
W 2002 roku Zespół wydał nową autorską płytę z udziałem gwiazd polskiej piosenki. Wraz z Janem Wojdakiem i Zespołem WAWELE na płycie zaśpiewali: Irena Jarocka, Halina Frąckowiak, Krystyna Giżowska, Mirosław Breguła (Uniwerse), Jacek Dewódzki (Dżem), Sławek Wierzcholski (Nocna Zmiana Bluesa).
Na singlach ukazało się kilka piosenek promujących nową płytę. Wśród nich znalazły się:
WAWELE & JAN WOJDAK „Miłość jak pochodnia” – piosenka zajęła w kilku plebiscytach na przebój lata 2002 pierwsze miejsce, aby w rezultacie w Ogólnopolskim Plebiscycie 17-stu Rozgłośni Regionalnych zająć 5 miejsce.
WAWELE & JACEK DEWÓDZKI „Zapytaj o mnie”
WAWELE & MIREK BREGUŁA „Dopóki jest nadzieja”
WAWELE & JAN WOJDAK „Rower nie pije i nie pali”
WAWELE & SŁAWEK WIERZCHOLSKI „Serce za serce” – piosenka stała się oficjalnym hymnem MONARU
WAWELE & HALINA FRĄCKOWIAK „Gdzie siódme niebo”
WAWELE & KRYSTYNA GIŻOWSKA „Serca gość”
WAWELE & JAN WOJDAK „Tańca bóg”
Prezentacja płyty „Miłość jak pochodnia” odbyła się na konferencji prasowej w Warszawie z udziałem dziennikarzy prasy, radia i telewizji reprezentujących grono autorytetów zajmujących się muzyką. Udział wzięli również znani twórcy i wykonawcy.
Efektem ich udziału były liczne publikacje i recenzje (np.: Teleexpres, Polsat, TV Sat Magazyn, Przegląd, Dziennik Polski), które wysoko oceniły wartość kompozytorską i wykonawczą zaprezentowanych piosenek, uznając płytę jako najlepszą wydaną w ostatnich latach w Polsce!
Film telewizyjny Leszka Bonara pt. „30 lat Waweli” nakręcony dla TVP1 i przez nią wyemitowany w dniu 23 lipca 2002r był podsumowaniem i jednocześnie promocją nowej twórczości zespołu „WAWELE”. Duża oglądalność tego programu sprawiła, że do Zespołu wciąż napływają gratulacje niemal z całego świata!!!
W 2005 roku Zespół wydał kolejną płytę pt: „Żółte plaże”, na której znalazły się 3 nowości „Gienio z Krynicy”, „Białe jachty”, „Każdy jest mądry” oraz 8 największych przebojów nagranych na nowo w towarzystwie kwartetu smyczkowego Ma Non Troppo. Są wśród nich m.in.: „Żółte plaże”, „Biały latawiec”, „Mleczarz”, „Zostań z nami melodio”.
W 2008 roku Zespół Wawele obchodził Jubileusz 35-lecia. Firma A.A. MTJ z Warszawy z tej okazji wydała box pt.: „Zostań z nami melodio” a w nim 5 CD, na których znalazło się 100 wybranych piosenek z całego okresu działalności + DVD (12 teledysków) oraz książeczka z opisem i historią zespołu.
TVP3 o/Kraków pod redakcją Zbigniewa Liśkiewicza zrealizowała 20-sto minutowy program o zespole przypominając największe przeboje zespołu i prezentując nowe piosenki.
Podczas Koncertu Jubileuszowego, który odbył się 24 listopada 2008 r w Filharmonii Krakowskiej – Jan Wojdak otrzymał od Prezydenta Miasta Krakowa Profesora Jacka Majchrowskiego order„Honoris Gratia” a od Firmy AA MTJ „złotą płytę” za w/w box pt.: „Zostań z nami melodio”.
17 września 2009 zespół Jan Wojdak & Wawele otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego nagrodę„za działalność na rzecz polskiej kultury muzycznej”
11 marca 2011 r ukazała się nowa płyta zespołu pt.: „Ballady z walizki”. Wydawcą płyty jest A.A. MTJ z Warszawy.
 
organizator

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

reklama
reklama

pozostałe wydarzenia

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij