Niedziela, 15 lipiec 2018, Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
Rabka Zdrój i okolice
pochmurno
16°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 84%
przewaga chmur
17°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 70%
pochmurno
16°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 84%
deszcz
17°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 81%
deszcz
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 94%
pochmurno
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 50%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra

co, gdzie, kiedy

Koncert Duetu Jarząbek-Jurkiewicz „Piosenki Jaromira Nohavicy”
12.10.2017 20:00 / czytano: 433 / powrót

NOWY TARG. W ramach „Czwartków w Patio” w nowotarskim MOKu (al. Tysiąclecia 37) zapraszamy 12 października (czwartek) o godz.20.00 na kolejny koncert, tym razem rewelacyjnego Duetu Adam Jarząbek i Jarek Jurkiewicz z własną interpretacją utworów czeskiego barda Jaromira Nohavicy.

Obecność obowiązkowa nie tylko dla miłośników czeskiej kultury. Bilety 10zł.

Duet tworzony przez Adama Jarząbka i Jarka Jurkiewicza powstał w 2014 roku.

Jak piszą o sobie:
Motywacją do nawiązania współpracy była chęć połączenia dwóch światów muzycznych i osobowościowych. Polem do tego, już od pierwszych dni współpracy, stała się muzyka Jaromira Nohavicy. Po roku regularnych prób i dziesiątkach koncertów wydaliśmy naszą pierwszą płytę „Lublin-Ostrava 0:30”. Album spotkał się (i spotyka nadal) ze świetnym odbiorem słuchaczy oraz został pochwalony przez samego Nohavicę. Nasze podejście do aranżowania piosenek jest odmienne od grania typowego dla bardów lub wykonawców szeroko rozumianej poezji śpiewanej. Oprócz tekstu bardzo zależy nam na eksponowaniu samej warstwy muzycznej, stąd nasza ogromna dbałość o szczegóły warsztatowo-wykonawcze. Z twórczości Nohavicy chcemy wydobyć nie tylko słowa, ale również wspaniałość muzycznych „smaków”.

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij