Środa, 17 październik 2018, Imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli
Szczawnica i okolice
pogodnie
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 93%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 87%
pogodnie
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 93%
pogodnie
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 76%
niewielkie zachmurzenie
12°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 61%
pogodnie
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 75%

co, gdzie, kiedy

Bieg Hasiora - czuję w nogach gaz!
03.06.2018 10:00 / czytano: 414 / powrót

ZAKOPANE. Zapraszamy do udziału w 1. Biegu Hasiora zarówno sportowców, artystów oraz wszystkich, którzy chcieliby uczcić pamięć Władysława Hasiora. Przewidujemy kategorie open, wiekowe oraz klasyfikację specjalną dla artystów, szczegóły w regulaminie. Bieg organizowany jest w ramach ogłoszonego w Zakopanem Roku Hasiora.

3 czerwca 2018 (niedziela)
godz. 10.00
Start: Kuźnice, pomnik „Prometeusz Rozstrzelany”
Meta: Galeria Władysława Hasiora
Dystans: 5 km
Zapisy: https://sport-timing.pl/pomiar-czasu/wydarzenie/bieg-hasiora/

W roku 2018 przypada 90. rocznica urodzin Władysława Hasiora (1928-1999), wybitnego polskiego artysty. Hasior był również utalentowanym biegaczem, uczestniczył w Akademickich Mistrzostwach Polski, ustanawiając rekord w dystansie na 5 km. Wprowadzając codzienne treningi szybkościowe, truchto-biegi, systematycznie dokumentował swoje osiągnięcia w zeszytach, zwłaszcza w latach 1952-1956.

Współorganizatorami biegu są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.
Patronat Honorowy: Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Burmistrz Miasta Zakopane.
Wydarzenie jest także włączone do programu obchodów II Międzynarodowego Forum Energetyka i Środowisko EKOZAKOPANE i EKOSUCHA BESKIDZKA oraz Dni Zakopanego.

organizatorzy

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

reklama
reklama

pozostałe wydarzenia

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij