Hokej. Półfinaliści Międzywojewódzkiego Turnieju Hokejowego Młodzików w komplecie (zdjęcia)

NOWY TARG. Ostatnie pojedynki w grupach uzupełniły stawkę półfinalistów. Do Podhala dołączył Sanok po wygranej nad Krynicą. Mimo porażki kateheci też zagrają w półfinale. Ostatnim w kwartecie została Polonia Bytom po wysokiej wygranej nad Sielcem. Poloniści za rywala w walce o finał będą mieć Sanok.
Pojedynek kończący rywalizację w grupie A był też meczem o I miejsce w grupie, bowiem oba zespoły wcześniej zapewniły sobie miejsce w półfinale. W sezonie zasadniczym w lidze młodzika małopolsko – podkarpackiej obie drużyny spotykały się 6 razy. Cztery razy wygrywała Krynica a dwa Sanok. Kryniczanie bardzo dobrze rozpoczęli, bowiem w 16 minucie prowadzili już 3:0. I nagle stanęli. Sanok zdołał jeszcze przed pierwszą przerwą doprowadzić do stanu 3:2. W drugiej tercji w ciągu niespełna 4 minut zdobyli 3 gole i na drugą przerwę obie drużyny schodziły przy prowadzeniu sanoczan 5:3. Początek III tercji przyniósł podwyższenie prowadzenia dla Sanoka, którzy w 44 minucie prowadzili już 7:3. Dopiero w 48 minucie grający w podwójnej przewadze kryniczanie zdobyli 4 gola. Po następnych dwóch minutach Krynica doszła Sanok na dwie bramki po 5 golu i wydawało się, że w tym meczu będą jeszcze jakieś emocje. W 57 minucie, kiedy na tablicy wyników było 8:6 dla Sanoka ta drużyna w ciągu 30 sek. zdobyła jeszcze dwa gole, co dało końcowy rezultat 10:6 dla podopiecznych Jerzego Hućki. W ten sposób Sanok zajął 1 miejsce w grupie A i na rywala w półfinale musiał poczekać do wieczora, kiedy się skończy ostatnie spotkanie grupy B Sielec Sosnowiec – Polonia Bytom.

Krynica, która zajęła II miejsce w grupie za rywala w środowym półfinale (godz. 18) będzie miała drużynę MMKS-u. W lidze małopolsko podkarpackiej obie drużyny zagrały 6 meczy i wszystkie wygrał MMKS.

KH Sanok - KTH KM Krynica Zdrój 10:6 (2:3 ; 3:0 ; 5:3)
0:1 – 10:01 – Kisielewski - Zieliński (+1)
7:3 – 43:02 – Szlaga – Mielniczek
7:4 – 47:23 – Kisielewski – Pawlikowski – Zieliński (+2)

Sędziowali: Rokicki - Sulka – Kolusz

Ciarko KH Sanok: Kacper Rembisz (Bartosz Hućko n/g) – Grzegorz Szlaga, Łukasz Żądło, Radosław Mielniczek, Krystian Kornecki, Paweł Szlaga – Piotr Naparło, Kamil Olearczyk, Maciej Bielec, Radosław Sawicki, Piotr Bar – Konrad Ćwikła, Przemysław Dębiński, Bartosz Burczyk, Przemysław Mielniczek, Mateusz Guła ; Trener: Jerzy Hućko

KTH KM Krynica Zdrój: Piotr Krężołek (Łukasz Sułkowski n/g) – Jacek Hurej, Grzegorz Gurgul, Karol Kisielewski, Sebastian Pawlikowski, Damian Maczuga – Tomasz Zieliński, Maciej Szewczyk, Dariusz Janowiec, Paweł Gurgul, Marek Cieślicki oraz Krzysztof Drąg ; Trener: Martin Precek ; II trener: Andrzej Dudzik ; Kierownik: Jerzy Sułkowski
-----------------------------------------------------------
GRUPA B:

O tym meczu można jedynie napisać tyle, że się odbył. Polonia przystąpiła niezwykle zmobilizowana, co też przełożyło się od razu na wynik. Sosnowiec w niczym nie przypominał drużyny, która w poniedziałek próbowała walczyć z Nowym Targiem. To była rzeź niewiniątek a sosnowiczanie na to przystali, bo w żaden sposób nie próbowali się podrywać. Wynik, który padł to był najmniejszy z możliwych. Tym samym Polonia wygrała swój pierwszy mecz i i awansowała do półfinału. Po meczu wraz z flagą w barwach klubowych zrobili rundę wokół lodowiska a także dziękowali swoim kibicom za głośny doping. Zganił ich za to trener, który przypomniał, że finał dopiero jest w czwartek. Najlepszym zawodnikiem meczu w drużynie Sielca został Sebastian Wrana a w zespole z Bytomia Mateusz Możdzień.

UKS MOSM Bytom – UKS Sielec Sosnowiec 14:0 (6:0 ; 3:0 ; 5:0)
14:0 – 48:06 – Steiner – Dybaś

Kary: 6 min. – 38 min. (w tym 10 min. dla Nahunki za niesportowe zachowanie)

Sędziowal: Kępa – Długi i Sulka

UKS MOSM Bytom: Tomasz Zdanowicz (od 40:01 Dawid Pabisiak) – Kamil Kapuściński, Oktawian Dutkowski, Maciej Steiner, Mateusz Macias, Łukasz Dybaś - Adam Koryczan, Mateusz Możdzień, Kamil Drewniak, Patryk Franczak, Kamil Klak - Paweł Orłowski, Paweł Dorszewski, Bartosz Bryłka, Daniel Pepłowski, Dawid Mazur - Oskar Żywański, Mateusz Sowa, Piotr Szrubkowski, Daniel Bujak, Marek Bogucki ; Trener: Wincenty Kawa , II trener: Sebastian Steiner ; Kierownik: Ireneusz Drewniak

UKS Sielec Sosnowiec: Łukasz Białek (od 12:07 do 35:17 Daniel Galus) – Oskar Krawczyk, Michał Starostecki, Sebastian Wrana, Andrzej Stojek, Dominik Nahunko – Mateusz Kafel, Konrad Jędralski, Kamil Sikora, Patryk Sujka, Adam Barchanowski –Mateusz Janus, Marcin Sosiński, Damian Aleksandrowicz, Mateusz Boba oraz Krzysztof Adamczyk, Paweł Skóra, Patryk Jurkiewicz, Michał Kieler ; Trener: Adam Gil ; II trener: Andrzej Wudecki ; Kierownik: Paweł Becker