Znów zapłonął kapelusz. Tym razem mistrzami kraju są młodzicy MMKS Podhale (zdjęcia)

NOWY TARG. MMKS Podhale wywalczył mistrzowski tytuł w Międzywojewódzkim Turnieju Hokejowym Młodzików. Nowotarżanie awansowali do finału, wcześniej roznosząc KTH Krynicę 17:2. W finale Polonia Bytom była żądna rewanżu za wcześniejszą porażkę w meczu grupowym 12:3. Tym razem przegrali do zera.
Wynik spotkania otworzył nowotarżanin Filip Wielkiewicz już w 42 sekundzie. Dostał gumę prosto na łopatkę, a że obrońcy Polonii byli zaspani to mógł zapytać bramkarza bytomian, w którą część bramki ma trafić. Pewnie się nie spytał, ale krążek zatrzepotał i tak w siatce. Bytomianie od razu ruszyli do ataku i kotłowało się pod bramką Szlachtowskiego, lecz ten zachowywał stoicki spokój. Wyrównanie nie padło, ale padł za to następny gol dla MMKS-u. Później jeszcze trafił Pustułka i na pierwszą przerwę nowotarżanie schodzili przy stanie 4:0. Zapewne w głowach zawodników Polonii Bytom były myśli, że jeszcze mogą coś ugrać. Nic z tego podopieczni Ryszarda Kaczmarczyka byli bardziej spragnieni złota i to oni kierowali grą. Kiedy pod koniec II tercji MMKS w krótkim odstępie zdobył dwa gole trener Bytomia wpadł w furię. W ostatnich 20 minutach wpadło jeszcze 5 goli. Na uwagę zasługuje bramka Pawlika, który na pełnej szybkości wjechał w tercję i pokonał Pabisiaka. Końcowe 12. trafienie zdobył najlepszy zawodnik meczu w MMKS-ie Tomasz Oraczko. W zespole Polonii Bytom został wybrany Kamil Klak.

- Być może w przyszłym sezonie nadal będę pracował z ta drużyną, jako trener Juniora Młodszego - mówi trener złotych "młodzików" Ryszard Kaczmarczyk. - Sprawa się rozstrzygnie za kilka tygodni, bo jeszcze nie wiadomo czy w Nowym Targu będzie nadal I liga czy też CLJ. /.../ Trenuję ich od 2004 roku, gdy powstała klasa sportowa - z roczną przerwą. Wówczas Jacek Zamojski doprowadził ich do tytuły n/o Mistrza Polski w Żaku. Z różnymi drużynami w hokeju, czy unihokeju grałem w finale i nigdy się jeszcze tak nie stresowałem jak przed tym meczem. Wygraliśmy w cuglach, choć nie było tu jeszcze dwóch dobrych drużyn w Polsce, czyli Opola i Oświęcimia, Toruń prezentuje podobny poziom do Bytomia. Tą grą, co zaprezentowali chłopcy w finałach na pewno sobie byśmy z nimi poradzili. Jednak te zespoły nie przyjechały i to był ich wybór. Trzeba to uszanować. W Polsce jednak nie mamy, z kim grać. Zabrakło kontaktu z drużynami słowackimi i czeskimi. Za dwa tygodnie jedziemy na turniej do Pragi i wtedy zobaczymy, co jesteśmy warci - podsumowuje trener.

MMMKS Podhale Nowy Targ – UKS MOSM Polonia Bytom 12:0 (4:0 ; 3:0 ; 5:0)
1:0 - 00:42 - Wielkiewicz - Szal
2:0 - 07:54 - Oraczko - Gleń
3:0 - 11:56 - Pustułka - Michalski - Wronka (+1)
4:0 - 17:17 - Olchawski - Stypuła
5:0 - 25:09 - Olchawski - Fus
6:0 - 38:17 - Fus - Olchawski
7:0 - 38:30 - Wronka
8:0 - 42:31 - Wronka
9:0 - 48:08 - Wojdyła - Pustułka - Pawlik (+1)
10:0 - 52:10 - Szal - Gleń
11:0 - 52:45 - Pawlik - Łukaszka
12:0 - 54:44 - Oraczko - Michalski (+1)

MMKS Podhale: Łukasz Szlachtowski (od 34:00 Paweł Michałczak) – Jakub Szal, Jakub Plewa, Konrad Stypuła, Filip Wielkiewicz, Dawid Olchawski – Marek Łukaszka, Mateusz Wojdyła, Szymon Pawlik, Damian Tomasik, Paweł Pustułka – Sylwester Plewa, Damian Sulka (r.95), Przemysław Michalski, Patryk Wronka, Mateusz Gacek (dziś nie grał ale miejsce w składzie należało się mu z urzędu) – Wojciech Fus, Eryk Gołębiowski, Sebastian Gleń, Tomasz Oraczko, Patryk Wróbel ; Trener: Ryszard Kaczmarczyk ; II trener: Robert Szopiński ; Kierownik: Marek Olchawski ; Kierownik techniczny: Mirosław Plewa

UKS MOSM Bytom: Tomasz Zdanowicz (od 17:17 Dawid Pabisiak) - Kamil Kapuściński, Oktawian Dutkowski, Maciej Steiner, Mateusz Macias, Łukasz Dybaś - Adam Koryczan, Mateusz Możdzień, Kamil Drewniak, Patryk Franczak, Kamil Klak - Paweł Orłowski, Paweł Dorszewski, Bartosz Bryłka, Daniel Pepłowski, Dawid Mazur - Oskar Żywański, Mateusz Sowa, Piotr Szrubkowski, Daniel Bujak, Marek Bogucki ; Trener: Wincenty Kawa , II trener: Sebastian Steiner ; Kierownik: Ireneusz Drewniak

W turnieju tytuł wicemistrzowski zdobył zespół MOSM Polonia Bytom, trzecie miejsce zajęłi młodzicy KTH Krynica.