Śpiewanie i Granie pod Chochołowskom Strzechom (zdjęcia)

W Chochołowie zorganizowane zostało Śpiewanie i Granie pod Chochołowskom Strzechom. Festyn odbył się w ramach programu "Polsko-Słowackie inspiracje folklorystyczne Euroregion TATRY 2010".

Imprezę otworzyli Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz, dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec Stanisław Bukowski, Prezes ZP w Chochołowie Józefa Stalmach.

Festyn rozpoczął się od zaprezentowania się zespołów regionalnych z gminy Czarny Dunajec oraz Habovki i sąsiadujących z nią miejscowości na terenie Słowacji. Występującym zespołom były wręczono pamiątkowe statuetki oraz dyplomy uczestnictwa.

Nie zabrakło tradycyjnych konkursów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które znakomicie prowadził Wojciech Zawiła. Na koniec festynu wystąpił zespół Wałasi, który zaprezentował muzykę Karpat.

Festyn zgromadził ludzi nie tylko z Chochołowa, ale i z całej Gminy Czarny Dunajec oraz turystów przebywających na Podhalu. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczypospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013 oraz Urząd Gminy Czarny Dunajec, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Obec Habovka, Sołectwo Chochołów, Oddział ZP w Chochołowie, OSP Chochołów.

Źródło: CKiP

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 14.07.2010 22:36