Jan Smarduch samotnym kandydatem na wójta gminy Nowy Targ. Wojciech Nowak odrzucony przez komisję

Ogromna niespodzianka wyborcza w gminie Nowy Targ. Komisja wyborcza nie zarejestrowała Wojciecha Nowaka z Gronkowa jako kandydata na wójta z powodu błędu w zgłoszeniu. Oznacza to, że obecny wójt Jan Smarduch nie będzie miał żadnego kontrkandydata i wystartuje sam.
Jak ustaliliśmy, błąd popełnił pełnomocnik komitetu wyborczego "Związek Podhalan w Ludźmierzu" Maciej Motor Grelok, który rejestrował listy kandydatów do Rady Gminy Nowy Targ w komisji wyborczej. Według przepisów, aby zgłosić kandydata na wójta należy wcześniej w co najmniej połowie okręgów wyborczych zgłosić pełne listy kandydatów na radnych. Komitet Związku Podhalan zgłosił kandydatów na radnych we wszystkich trzech okręgach w gminie Nowy Targ, ale w dwóch z nich lista nie była pełna - w każdym z okręgów zarejestrowano po sześciu radnych, podczas gdy listy były sześcio, siedmio i ośmioosobowe. Czyli błąd polegał na tym, że zabrakło jednego radnego w którymś z okręgów. Dlatego, choć zgłoszenie Wojciecha Nowaka na wójta zostało przez pełnomocnika złożone w terminie, przez gminną komisję wyborczą zostało ono odrzucone.

Radny Wojciech Nowak, który do ostatniej chwili był przekonany, że wystartuje w wyborach na wójta, dziś nie chce komentować całej sytuacji. - Nie zabieram w tej sprawie głosu. Informacji niech udzieli komitet i pełnomocnik wyborczy - mówi krótko. Skontaktowaliśmy się dziś z pełnomocnikiem wyborczym komitetu Związku Podhalan Maciejem Motorem Grelokiem, ale odmówił komentarza w tej sprawie.

- Pierwszy raz zdarza mi się taka sytuacja, że kandyduję sam - mówi obecny wójt i jedyny kandydat na wójta gminy Nowy Targ Jan Smarduch, który z Wojciechem Nowakiem rywalizował już dwukrotnie i dwukrotnie jego przewaga nad kontrkandydatem była niewielka. - Dla mnie nie ma znaczenia, czy startuję sam, czy mam rywala wyborczego. Nie będzie to miało wpływu na moją kampanię. Nadal zamierzam prowadzić ją spokojnie, spotykać się z mieszkańcami każdej wsi, podsumowywać to co zrobiliśmy i przedstawić plany na przyszłość - dodaje.

Dodajmy, że to już druga wpadka komitetu wyborczego Związku Podhala. Komitet zapowiadał jakiś czas temu, że wystawi listę kandydatów do Rady Miasta Nowego Targu, a nie zrobił tego.

r/s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 29.10.2010 14:38