REKLAMA: Klienci ze Słowacji szukają Twojej firmy!

W sytuacji gdy cena euro sięga 4,5 zł, siła nabywcza naszych południowych sąsiadów wyraźnie się zwiększa. Dzięki wysokiemu kursowi zakupy w Polsce, nie dość że zawsze atrakcyjne dla klientów ze Słowacji, teraz zyskują kolejny argument - jeden z najważniejszych - są jeszcze tańsze. O tym, jak zdobyć słowackich klientów rozmawiamy z Andrzejem Pczelar ze słowacko-polskiego portalu nowytarg.sk.

Proszę opowiedzieć nam o portalu.

Transgraniczny portal nowytarg.sk powstał dwa lata temu w odpowiedzi na naturalne zainteresowanie mieszkańców Słowacji zakupami dokonywanymi w przygranicznych regionach naszego kraju. Portal wydawany jest w języku słowackim, gdyż informacje, które są na nim publikowane, kierowane są właśnie do obywateli Słowacji. Obok informacji z różnych dziedzin, ważnych dla przyjeżdżających do nas Słowaków, udostępniamy także katalog firm w którym swoją ofertę prezentować mogą firmy i sklepy z Polski.

A dlaczego portal nazywa się nowytarg.sk? Czy skupiacie się na mieście Nowy Targ?

Absolutnie nie, choć przyznać muszę, że jest to dla wielu firm, szczególnie spoza Nowego Targu trudne do zrozumienia. Nazwaliśmy portal od miasta, które Słowakom od zawsze kojarzy się z Polską, a przede wszystkim z udanymi zakupami w Polsce. Wszyscy nasi słowaccy współpracownicy, których pytamy o skojarzenia z Polską, wysoko oceniają Nowy Targ, nie jako samo miasto czy nawet region, ale jako miejsce udanych zakupów. Reasumując, polecamy się wszystkim przedsiębiorcom działającym w pobliżu słowackiej granicy, od Nowego Sącza po Bielsko Białą.

Jak wygląda wizytówka firmy zamieszczana w katalogu firm nowytarg.sk?

Poza nazwą firmy i danymi kontaktowymi publikowany jest szeroki opis działalności firmy, użyteczne informacje na temat akceptowanych form płatności, znajomości języków etc. Co ważne, wpis dokonywany jest w języku polskim, a my w ramach usługi tłumaczymy go na język słowacki i publikujemy w odpowiedniej kategorii. Każda wizytówka uzupełniona jest o mapę z lokalizacją danej firmy czy sklepu, co pozwala klientowi ze Słowacji dobrze zaplanować dojazd. Możliwe jest także wydrukowanie wizytówki by zabrać ją ze sobą w podróż.

Jak sam Pan wspomniał, Słowacy traktują Nowy Targ, Jabłonkę i inne tereny przygraniczne jako naturalne miejsce dobrych i udanych zakupów. Przyjeżdżają tu od lat. Czy myśli Pan, że taki portal jest im potrzebny?

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Klient ze Słowacji także się zmienia, podobnie jak krajowi klienci, dla których wybór danej firmy i danego produktu, to wybór oparty o wiele czynników. Cena jest jednym z nich, ale ważne są także inne argumenty takie jak szeroki wybór, kompetentna obsługa i sprawny serwis. Nie bez znaczenia pozostają też lokalizacja czy znajomość języka. Wszelkie te walory prezentować można na portalu nowytarg.sk - to tu zgrupowane w odpowiednich kategoriach wizytówki firm pozwalają zapoznać się z tym, co polscy przedsiębiorcy mają do zaoferowania.

No dobrze. Jak można dodać do Państwa katalogu własną firmę czy sklep?

Jest to bardzo proste i może odbyć się za pomocą formularza online udostępnionego na stronie nowytarg.sk lub poprzez kontakt z naszym biurem obsługi klienta w Polsce pod numerem infolinii 801-00-20-28 lub 018 30 700 44 lub mailem na adres predaj@nowytarg.sk. Wszystko nie zajmie więcej niż kilka minut.

A ile to kosztuje?

Wpisy są zamieszczane odpłatnie. Wpis na 10 miesięcy to koszt 99 zł netto (121,77 zł brutto) lub 199 zł netto (244,77 zł brutto) na okres dwóch lat. Ofertę portalu uzupełniają reklamy i artykuły sponsorowane, ale zainteresowanych zapraszam do kontaktu pod wyżej wskazanymi numerami.

Jak popularyzowany jest Państwa serwis wśród Słowaków?

Poza pozycjonowaniem pod odpowiednimi hasłami w wyszukiwarkach współpracujemy z przygranicznymi mediami Słowackimi. Naszym partnerem są Podtaranske Noviny z Popradu, Oravec z Trsteny czy Presovsky Vecernik z Presova. Są to tereny przygraniczne, co dla mieszkańców oznacza podróż do Nowego Targu, Nowego Sącza czy Jabłonki w granicach jednej godziny. To przede wszystkim docelowi użytkownicy naszego serwisu i jednocześnie klienci polskich firm i sklepów.
Jesteśmy też obecni na różnego typu imprezach, od festiwali kulturalnych po biznesowe imprezy targowe organizowane na Słowacji.

Do jakich firm kierujecie swoją ofertę dotyczącą publikacji wizytówek w katalogu?

Do wszystkich! Absolutnie każda branża i każda dziedzina jest naszym zdaniem atrakcyjna dla klientów ze Słowacji i może konkurować z ofertą rynku słowackiego. Artykułu codziennego użytku, spożywcze, odzież, buty, ale także materiały budowlane, meble, wyposażenie wnętrz jak i usługi wszelkiego rodzaju. Potwierdzają to zresztą obserwacje rynku. Owszem, zdarzają się czasowe spadki sprzedaży czy zainteresowania danym produktem lub branżą, ale generalnie klienci ze Słowacji są atrakcyjnym klientem dla większości firm i sklepów. Dlatego też wszystkich zapraszamy do współpracy!
copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 01.12.2011 08:30