Skradziono tablicę pamiątkową z pomnika Augustyna Suskiego w Szaflarach

Złodziej ukradł tablicę z brązu zamontowaną na obelisku przy pomniku Augustyna Suskiego na tzw. Rynku w Szaflarach. To kolejna tego typu kradzież na Podhalu.
Jak informuje asp. Roman Wolski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, policja prowadzi czynności zmierzające do ujęcia sprawcy kradzieży. Spekuluje się, że może mieć ona związek z serią kradzieży do jakich doszło w ostatnich tygodniach w Zakopanem. Na tamtejszym cmentarzu skradziono m.in. popiersie Siostry Warszawskiej i tablicę pamiątkową z Kwatery Legionistów, łupem złodziei padły też mosiężne krzyże. Policja nie wyklucza, że za kradzieżą stoją złodzieje metali kolorowych. Na razie nie ma dowodów wskazujących na istnienie szajki.

Jarosław Szlęk, dyrektor szkoły w Szaflarach, która opiekuje się pomnikiem mówi, że do kradzieży doszło w nocy z 11 na 12 września. Tablica była przytwierdzona do obelisku śrubami.

Pomnik Augustyna Suskiego stanął w 2002 roku w 60. rocznicę śmierci tego zasłużonego dla Podhala działacz ludowego, poety, twórcy Konfederacji Tatrzańskie zamordowanego w Auschwitz.

r/ na zdjęciach w galerii pomnik i tablica przed kradzieżą. Autorem fotografii jest Jan Krzysztofek

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 24.09.2012 14:54