V liga: Festiwal goli

Podhalańscy V ligowcy rozegrali ostatnie spotkania ligowe w tym sezonie. Najważniejszy mecz odbył się w Szaflarach gdzie broniący się przed spadkiem gospodarze podejmowali Orkana Szczyrzyc. Tylko zwycięstwo dawało jeszcze promyk nadziei na uratowanie przez szaflarzan V ligi.
Niestety Szaflary tylko zremisowały 2:2 tracąc wyrównującą bramkę w ostatniej minucie spotkania. Zwycięstwem pożegnali się natomiast ze swoimi fanami futboliści Huraganu Waksmund a NKP Podhale Nowy Targ wysoko wygrało w Korzennej.

Strzały z daleka, stałe fragmenty gry, dominacja górali – to charakterystyka meczu. Nowotarżanie byli w posiadaniu piłki przez 70% czasu gry. Na gole czekaliśmy jednak aż do 34 minuty. Wtedy Świerzbiński wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Koguta na Janasiku. 4 minuty później Świerzbiński kolejny raz umieścił futbolówkę w bramce gospodarzy, po dograniu jej przez Hajnosa na 16 metr. Gospodarze stworzyli sobie jedną okazję ( 30 min.) Szlag otrzymał prostopadłe podanie z 15 metrów huknął obok bramki. W końcówce pierwszej odsłony dwie główki Gąsiorka i Antolaka minimalnie minęły bramkę.

Po zmianie stron już w 49 minucie K. Dudek podwyższył wykorzystując dokładne podanie w „uliczkę” Hałgasa i sytuację sam na sam. 14 minut później wymienieni gracze powtórzyli akcję i kolejny raz K. Dudek przyjmował gratulacje od kolegów. Ale na tym nie koniec festiwalu strzeleckiego górali. Hat trick skompletował Świerzbiński, który przejął źle wybitą przez obrońców piłkę, minął jednego z nich i z 18 metrów posłał futbolówkę do siatki. Wynik meczu ustalił Hałgas, po krótkim rozegraniu rzutu rożnego przez Świerzbińskiego i obiegnięciu.

Korzenna – NKP Podhale Nowy Targ 0:6 (0:2)
0:1 Świerzbinski 34 karny
0:2 Świerzbiński (Hajnos) 38
0:3 K. Dudek (Hałgas) 49
0:4 K. Dudek (Hałgas) 63
0:5 Świerzbiński 75
0:6 Hałgas (Świerzbiński) 90 po rzucie rożnym

Szaflary – Orkan Szczyrzyc 2:2 (1:0)
1:0 F. Kamiński 24 z karnego, 1:1 Duchnik 47, 2:1 Joniak 70, 2:2 Duchnik 89.

Huragan Waksmund – Ogniowo Piwniczna 2:0 (0:0)