Kosmetologia - zawód w dwa lata

Pracownia kosmetyki wyposażona w najnowocześniejsze urządzenia renomowanych firm, umożliwiające przeprowadzanie specjalistycznych zabiegów: mikrodermabrazji, pilingu kawitacyjngo, zabiegów z pomocą ultradźwięków, nawet mezoterapii bezigłowej – to jeden z największych atutów kształcenia w Policealnym Studium Zawodowym prowadzonym przez Prywatne Szkoły Średnie im. prof. Venuleta w Nowym Targu.
Takiej pracowni mogą stolicy Podhala pozazdrościć nawet podobne ośrodki krakowskie. Najnowsze nabytki to sprzęt do masażu i zabiegów pielęgnacyjnych. Podczas zajęć prowadzonych w małych grupach używane są kosmetyki bardzo dobrych firm, bo tylko w takie produkty zaopatruje się Szkoła.

Druga zaleta zdobywania akurat tutaj tytułu technika usług kosmetycznych, to specjalistyczna kadra. Adeptów kosmetologii uczą wykładowcy krakowskich uczelni oraz nauczyciele prowadzący swoje gabinety kosmetyczne w Rabce i Szczawnicy. W renomowanych gabinetach, centrach uzdrowiskowych i ośrodkach SPA odbywają się zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe w I i II roku kształcenia.

W dwuletnim cyklu Szkoła umożliwia zdobycie zawodu technika usług kosmetycznych, poszerzonego o dwie potwierdzone certyfikatem kwalifikacje: wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy oraz wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp. Do przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w tych specjalnościach szkolna pracownia zdobyła certyfikat Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Tego roku odbył się w niej pierwszy nowy egzamin zawodowy.

Nie poprzestaje jednak Szkoła na realizowaniu podstawy programowej, odbywają się bowiem w każdym roku nauki dodatkowe szkolenia i kursy specjalistyczne, prowadzone przez firmy kosmetyczne o długim stażu na rynku oraz gabinety masażu leczniczego. Te podmioty również wydają certyfikaty potwierdzajże nabycie dodatkowych umiejętności, a słuchacze w ten sposób aktualizują wiedzę o nowinkach kosmetycznej branży i innowacyjnych technikach.


Zapotrzebowanie na absolwentów Studium wykształconych w zwodzie technik usług kosmetycznych co roku zgłaszają gabinety kosmetyczne, domy wczasowe, ośrodki odnowy biologicznej i centra SPA, termy w Bukowinie i Białce Tatrzańskiej.

Język angielski (z możliwością wyboru również innych języków – niemieckiego czy rosyjskiego) jako jeden z przedmiotów, w połączeniu z innym przedmiotem: „działalność usługowa i gospodarcza w salonie” – daje podstawy również do uruchomienia działalności własnej. Słuchacze przez dwa lata poznają bowiem sposoby zakładania i prowadzenia firmy, sprawozdawczości i rozliczeń.

Szkoła Zaoczna przyjmuje absolwentów liceów i techników – ukończenie edukacji na tym etapie jest jedynym warunkiem stawianym kandydatom. Nie ma wymogu zdanej matury ani nie jest ważny wiek słuchacza. Nabór powadzony jest do końca sierpnia, zajęcia rozpoczynają się we wrześniu.

źródło: szkoła

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 11.07.2014 12:13