V liga: Ostatnie sparingi

Nowosądecka klasa okręgowa (V liga) rozgrywki nowego sezonu rozpocznie 14/15 sierpnia. Tymczasem nasi podhalańscy przedstawiciele rozegrali ostatnie sparingi.
W tych kontrolnych meczach trenerzy, przynajmniej w pierwszych połowach do gry desygnowali piłkarzy z tzw. „wyjściowej jedenastki”. Sprawdziany były na ogół udane. Huragan w meczu z IV ligową Watrą Białka Tatrzańska, która swój mecz ligowy przełożyła prowadził 2:0. Trener Walczak od 60 minuty do gry posłał zawodników z ławki i wtedy białczanie zdobyli trzy gole.

Sytuacja kadrowa w Watrze nadal jest trudna. Na domiar złego drużynę opuścił stoper Vresalivić, który przeniósł się do słowackiej III ligi. Odwrotny kierunek obrał jeden z testowanych zawodników w drużynie Watry. Słowak zagrał w meczu z Huraganem.

Wyniki ostatnich sparingów drużyny z Szaflar były bardzo zadowalające. W środę Szaflary pokonały w Ludźmierzu miejscowy Wiatr 5:0 a w sobotę podopieczni trenerów Stanisława Budzyka i Grzegorza Szczepańca na sztucznej trawie zakopiańskiego COS-u zremisowali z przebywającymi na obozie sportowym juniorami Unii Tarnów 4:4. Grając jednak wyjściowym składem szaflarzanie prowadzili 4:0.

Wysokie zwycięstwo 6:1 nad lokalnym rywalem Sokolicą Krościenko odniósł nasz debiutant w V lidze Jarmuta Kolex Szczawnica. I w tym spotkaniu „wyjściowa jedenastka” prawdopodobnie będzie tą która wybiegnie na boisko w inauguracyjnym meczu V ligi z Turbaczem Mszana Dolna 14 sierpnia (czwartek godz. 18).

Huragan Waksmund – Watra Białka Tatrzańska 2:3 (1:0)
Wiatr Ludźmierz - LKS Szaflary 0:5 (0:2)
LKS Szaflary – Unia Tarnów juniorzy 4:4 (3:0)
Jarmuta Kolex Szczawnica – Sokolica Krościenko 6:1 (3:1)