IV liga: Klęska i remis

Miniony weekend w wielu niższych klasach był inaugurującym piłkarskie rozgrywki. Poza Podhalem Nowy Targ i Porońcem swoje mecze rozegrali dwaj nasi reprezentanci w IV lidze KS Zakopane i Lubań Maniowy. Zakopiańczycy w wyjazdowym meczu z Sokołem Borzęcin doznali druzgocącej porażki 0:4, natomiast Lubań na swoim boisku zremisował 1:1 z Barciczanką Barcice. Watra Białka Tatrzańska swoje inauguracyjne spotkanie z GKS Drwinia przełożyła.
Klęska KS Zakopane w Borzęcinie Górnym
To nie tak miało być. Zarówno zakopiańczycy a i maniowianie nie tak wyobrażali sobie początek rozgrywek. Szczególnie dotyczy to KS Zakopane. W wiosennym meczu podopieczni trenera Jerzego Grabary wygrali z Sokołem w Borzęcinie 4:0, teraz przegrali w identycznych rozmiarach. Wydaje się nieprawdopodobne aby zakopiańscy futboliści nagle oduczyli się grać. I pewnie tak nie jest tyle, że większość piłkarzy z wiosennego meczu na inauguracyjne spotkanie do Borzęcina nie pojechała. Ta sytuacja zapewne będzie miała konsekwencje w klubie. Wiele wyjaśni się już we wtorek, kiedy to zarząd i trener zamierzają spotkać się z piłkarzami. Jakie będą decyzje zobaczymy.
Sokół Borzęcin – KS Zakopane 4:0 (2:0)

Dobry i remis
Ludowa mądrość mówi, że jak się nie ma tego co się lubi to się lubi to co się ma. I w przypadku rezultatu spotkania Lubania Maniowy z Barciczanką Barcice 1:1 to przysłowie pasuje jak ulał. Początek spotkania dla gospodarzy był z jednej strony szczęśliwy bo za faul na Sylwestrze Kurnycie sędzia pokazał w 4 minucie czerwoną kartkę A. Zawiślanowi. Z drugiej strony maniowianie mogą mówić o pechu bo S. Kurnyta wychodził na czystą pozycję i miał dużą szansę na otwarcie wyniku. Inna sprawa, że grając w liczebnej przewadze ofensywni piłkarze Lubania nie wykorzystali kilku dobrych okazji do strzelenia goli mi. innymi: Karkula, Golonka, K i S. Kurnytowie. Te niewykorzystane okazje zemściły się na gospodarzach bo w 29 minucie stracili gola.
Wolski Lubań Maniowy – Barciczanka Barcice 1:1 (0:1)