Bez sukcesów w Meribel

We francuskim Meribel odbył się ostatni tegoroczny wyścig Pucharu Świata w kolarstwie górskim cross-country. Wygrała go Szwajcarka Jolanda Neff, która już wcześniej zapewniła sobie tryumf w całym cyklu. Z Polek siódma była Maja Włoszczowska, a pochodząca z Bukowiny Tatrzańskiej Katarzyna Solus Miśkowicz finiszowała na 23 pozycji.
Dwie lokaty niżej sklasyfikowano Annę Szafraniec, z kolei Paula Gorycka, wychowanka Sprintu Jordanów i Agata Tamulewicz nie dotarły do mety.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata najlepsza okazała się dzisiejsza zwyciężczyni Jolanda Neff, chociaż tryumf zagwarantowała sobie już wcześniej. 21-letnia Szwajcarka wygrała w tym sezonie trzy z siedmiu wyścigów, stając się najmłodszą w historii zawodniczką, która odebrała kryształową kulę. Maja Włoszczowska skończyła sezon na piątej pozycji. Katarzyna Solus Miśkowicz sklasyfikowana została na 26 pozycji, a Paula Gorycka na 42.