Jarząbek i Rajda wygrywają

Zawody w skokach narciarskich z cyklu Pucharu Karpat okazały się sukcesem naszych reprezentantów. Odnieśli dwa zwycięstwa i cztery razy stawali na podium. Na obiekcie K-70 w Szczyrku triumfowali Kinga Rajda i Dawid Jarząbek.
Kinga Rajda na półmetku plasowała się na drugim miejscu, ale drugi skok na odległość 66,5 metra (pierwszy 65 m) dał jej pierwsze miejsce z niemal sześciopunktową, przewagą nad Cariną Militaru (66,5 i 63 m). Na najniższym stopniu podium, zaledwie pół punktu za Rumunką, stanęła Joanna Szwab (64,5 i 65 m).

W czołowej dziesiątce znalazły się jeszcze cztery Polki - Anna Twardosz ( 5 miejsce – skoki: 66,5 i 63,5 m), Kamila Karpiel (szósta; 58,5 i 59), Joanna Kil (ósma; 53,5 i 55) i Marcelina Herzyk (dziesiąta; 54,5 i 55).

Rywalizacja mężczyzn zakończyła się sukcesem Dawida Jarząbka. Zakopiańczyk lądował na 74 i 72,5 m. Prowadził po pierwszej serii i mimo słabszego rezultatu w finałowej serii wygrał z przewagą 4,4 punktu nad Pawłem Gutem (71,5 i 74,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Rumunii Constantin Robert Buzescu Purice (71,5 i 72 m).
W dziesiątce uplasowało się jeszcze sześciu naszych skoczków - Dawid Krupa (czwarty; 67,5 i 73), Michał Milczanowski (piąty; 70 i 70), Tymoteusz Urbaś (siódmy; 67 i 72), Krystian Kołodziej (ósmy; 67,5 i 71), Daniel Mąka (dziewiąty; 67,5 i 70) i Łukasz Bukowski (dziesiąty; 68 i 67).