Hokej. Studenci ograli profesorów

„Dadzą studentom wykład?” - pytały toruńskie Nowości, zapowiadając konfrontację akademików z Nowego Targu z toruńskimi piernikami w pierwszej hokejowej lidze.
„Profesorowie” muszą się czerwienić, bo studenci przyjechali przygotowani i materiał mieli wykuty na blachę. „Wykładowcy” aspirują do habilitacji (czytaj: awansu do ekstra ligi). Torunianie mieli świetnych pedagogów, z reprezentacyjną przeszłości, jak Bomastek czy bramkarz Plaskiewicz. Za wykłady zabrał się Minge, Dzięgiel, Kalinowski…
Studenci przystąpili do egzaminu spięci i złapali dwie „jedynki” w kwadrans. Wydawało się, że wykladowcy zaskoczyli skutecznie młokosów i w kolejnych minutach będą popisywali się wiedzą. Tymczasem z każdą minutą, skazani na pożarcie nowotarżanie, radzili sobie coraz śmielej. I to oni objęli prowadzenie 3:2. W 50 minucie gospodarze zdołali wyrównać, ale ostatnie słowo należało do gości. Plewa w 56 minucie odpowiedział pozytywnie na ostatnie pytanie testowe, które okazało się na wagę zwycięstwa.

KS Toruń HSA – PPWSZ Podhale Nowy Targ 3:4 (2:0, 0:3, 1:1)