Biathlon. Celne oko, szybki bieg

Po raz kolejny najlepszą z Polek w biathlonowym sprincie o Puchar Świata była Weronika Nowakowska Ziemniak. Zawody rozegrano w słoweńskiej Pokljuce.
Polka spudłowała tylko raz i zajęła siódme miejsce. To najlepszy rezultat w tym sezonie. Niestety nic dobrego nie da się powiedzieć o pozostałych naszych reprezentantkach. Punkty w PŚ zdobyła jeszcze tylko Monika Hojnisz. Sklasyfikowana została na 27 miejscu ze stratą 1:13.6 do triumfatorki Czeszki Gabrieli Soukalovej. Nowakowska straciła do Czeszki 42 sek. Sklasyfikowana na 48 pozycji Krystyna Guzik straciła 1:55.3 (1 niecelny strzał), 62 Patrycja Hojnisz – 2:25.9 (1), a 73 Magdalena Gwizdoń – 2:42.8 (4).

Piękna Gabi nie miała sobie równych. Celne oko i szybki bieg – to klucz do sukcesu. Drugą pozycję zajęła równie dobrze biegająca Włoszka Dorothea Wierer, która spudłowała raz i straciła do Czeszki niespełna 20 sekund. Podium uzupełniła bezbłędna Ukrainka Walj Semerenko ze stratą 24 sekund.