Nowotarżanie na Mistrzostwach Polski Południowej Full Contact Karate (zdjęcia)

W Mielcu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Południowej Full Contact Karate zorganizowane przez Mielecki Klub karate Saiha.
Wystartowało w nim 28 klubów Kyokushin Karate tj: Bydgoszcz, Leżajsk, Chorzów, Gdańsk, Jaworzno, Przemyśl, Lewin Brzeski, Góra Kalwarii, Morawica, Chełm, Krosno, Końskie, Mysłowice, Niepołomice, Rzeszów, Samborzec Sandomierz, Sandomierz, Starachowice, Nowy Targ, Wrocław, Kalety, Stary Sącz, Kęty, Wieruszów, Mielec i oraz 2 kluby z obwodu Kaliningradzkiego, Białorusi i Rosji.

Patronat honorowy nad imprezą pełniło Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Mielca. Główną pieczę nad imprezą sprawowała Polska Federacja Karate Kyokushin.

Nowotarską Yokozunę godnie reprezentowało 9 zawodników. Byli to: Julia Nykaza, Patrycja Nykaza, Amelia Leska, Adam Gniadek, Maksymilian Rapacz, Zuzanna Mroczka, Natalia Sobolak, Marek Hajduk oraz sędzia sensei Ewa Pawlikowska 4 dan.

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Bardzo dobrze poradzili sobie Adam Gniadek, który po 4 zwycięskich walkach, które kończył przed czasem lub zdobywając punkt waazari , zajął 1 miejsce, Patrycja Nykaza, która dopiero w finale uległa zawodniczce z Rosji i ostatecznie zajęła 2 miejsce oraz Natalia Sobolak, która w kategorii juniorek wywalczyła 3 miejsce. Pozostali zawodnicy uplasowali się ostatecznie na : Zuzanna Mroczka – 4 miejsce, Marek Hajduk – 4 miejsce, Julia Nykaza – 5 miejsce, Maksymilian Rapacz – 5 miejsce, Amelia Leska – 5 miejsce.

Udział w turnieju częściowo pokryty został ze środków pochodzących z dotacji Gminy Miasto Nowy Targ