Rekord świata w skokach!

Peter Prevc jako pierwszy zawodnik w historii skoków narciarskich wylądował na 250 metrze! Bezapelacyjnie wygrał sobotni konkurs w Vikersund i został nowym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
Kolejna granica w skokach została pokonana. Jeszcze nikt nie skoczył tak daleko. To był fenomenalny lot Słoweńca, który przejdzie do historii skoków narciarskich.

Rekordowe osiągnięcie było również dziełem „niezniszczalnego” Japończyka. Noriaki Kasai po raz 55 stanął na podium PŚ. Skoki o długości 218,5 i 225 m dały mu trzecie miejsce. Na drugim stopniu podium stanął Norweg Andres Fannemel (236 i 238,5 m).

Piotr Żyła zmagania zakończył na 12 pozycji. Jego skoki nie były dalekie – 198,5 i 212 m. Z kolei Aleksander Zniszczoł nie zakwalifikował się do serii finałowej. Skok długości 152,5 m dał mu 32 miejsce.