Skoki narciarskie: Faworyci nie zawodzą

Szóste zawody Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” - LOTOS Cup 2015 w Szczyrku nie przewróciły kalifikacji generalnej. Liderzy są ,mocni, co potwierdzili wygrywając sześć z ośmiu kategorii.
Wśród seniorów najlepszy okazał się Tomasz Byrt z WSS Wisła w Wiśle, który po pierwszej serii był trzeci (99 m). Zwycięstwo zapewnił mu drugi skok na odległość 102,5 metra. Andrzej Zapotoczny i Krzysztof Miętus razem zajęli drugie miejsce.

Przemysław Kantyka najlepszy był wśród juniorów (101,5 i 105,5 m). Wyprzedził Krzysztofa Leję (96,5 i 96 m) aż o 27 punktów. Na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Podżorski (95,5 i 97 m).

W kategorii juniorach młodszych na najwyższym stopniu podium stanął Dominik Kastelik (101,5 i 102 m) i odskoczył Czechowi Damianowi Lasocie (96 i 98,5 m) na 15 punktów, a lidera LOTOS Cup Pawła Guta (90,5 i 100,5 m) wyprzedził o 22,5 punktu. Trzecim wśród Polaków był Paweł Twardosz.

Dawid Jarząbek (junior C) triumfował z przewagą 16,1 punktu nad Czechem Robertem Szymeczkiem, a trzeci był Kazach Sergiej Tkaczenko. Drugim najlepszym z Polaków był Tomasz Pilch, a za nim sklasyfikowany został Damian Skupień.

W kategorii Junior D zwyciężył Kacper Stosel. 70 i 71,5 m). Skład podium uzupełnili Marcin Topór (68,5 i 71 m) oraz Maciej Zborowski (69,5 i 68,5 m).

W kategorii Junior E potknięcie lidera Jana Rzadkosza wykorzystał triumfator Jan Bukowski, który zbliżył się do Rzadkosza w klasyfikacji generalnej na 15 punktów. Na drugim stopniu podium stanął Jan Habdas, a trzeci był Stanisław Majerczyk.

Kategorię juniorek wygrała Kinga Rajda przed reprezentantką Kazachstanu i Joanna Szwab. Wśród młodziczek triumfowała Paulina Cieślar, pokonując Kamilę Karpiel i Annę Twardosz.