Z kompletem kwalifikacji

Czwórka polskich biathlonistów – dwie kobiety i dwóch mężczyzn wystąpi w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży, które odbędą się w Lillehammer. Kwalifikacje przyznane zostały na podstawie wyników z młodzieżowych mistrzostw świata 2014 i 2015 oraz tegorocznego Pucharu Świata.
Po dwie kwalifikacje wywalczyły kraje, które uplasowały się w czołowej piętnastce Pucharu Świata lub w najlepszej piątce, po zsumowaniu wyników z dwóch edycji młodzieżowych mistrzostw świata. Kraje z miejsc 6-14 zdobyły po jednej kwalifikacji.

Dzięki bardzo dobrym występom naszych biathlonistek w tegorocznym Pucharze Świata, do Lillehammer (12-21.02) pojadą dwie zawodniczki z Polski. Natomiast udane starty w młodzieżowym czempionacie globu zaowocowały dwoma przepustkami dla naszych panów. Biało-czerwoni dzięki zdobyciu kompletu przepustek będą mogli wystartować w sztafecie mieszanej oraz w sprincie sztafet mieszanych.

Aktualnie w kadrze Polski na YOG w Lillehammer znajduje się osiem osób. Oprócz biathlonistów jest to para taneczna w łyżwiarstwie figurowym oraz skoczek i skoczkini narciarska.

Przypomnijmy, że podczas poprzedniego YOG, Polskę reprezentowało dziewiętnaścioro zawodników, którym niestety nie udało się zdobyć medalu.