Medal i rekordy

Mateusz Polski wywalczył brązowy medal w boksie w kategorii do 60 kilogramów. W półfinale przegrał z Francuzem Sofiane Oumihą.
Na pływalni świetny występ Jacka Arentewicza na dystansie 100 m stylem klasycznym Nowy rekord życiowy naszego reprezentanta (1:02.75), siódme miejsce i kolejny finał, brawo!

Jakub Skierka czwartym zawodnikiem na dystansie 200 m stylem grzbietowym. Zabrakło osiemnastu setnych sekundy do medalu, ale jest nowy rekord Polski 17-latków (1:59.78).

Mateusz Arndt finalistę 200 m stylem dowolnym. Polak pokonał cztery długości basenu w czasie 1:51.13 i świetnym finiszem zapewnił sobie szóstą pozycję.

Michał Chudy również popłynie w jutrzejszym wyścigu finałowym na 100 m stylem motylkowym. Polak poprawił w półfinale swój rekord życiowy, uzyskując czas 53.96 s i ostatecznie został sklasyfikowany na 5. pozycji. Natalia Fryckowska również weszła do finału z siódmym czasem, 26.19 s na 50 metrów stylem dowolnym.
Piąte miejsce polskiej sztafety mieszanej 4×100 m stylem zmiennym w ostatnim dzisiejszym finale i… ponownie dyskwalifikacja… Pięknie powalczyli Polacy: Julia Gus, Jacek Arentewicz, Michał Chudy i Magdalena Roman, którzy finiszowali z czasem 3:57.72, ale okazało się, że Jacek Arentewicz zbyt szybko wskoczył do wody na pierwszej zmianie.
Polskie florecistki kończą zawody drużynowe na czwartej lokacie. Brązowy medal przegrały z Włoszkami 28:45.
Polscy siatkarze przegrali z Bułgarią 2:3 (14:25, 25:19, 22:25, 25:23, 13:15) w półfinale i w niedzielę zagrają o brąz.
Badminton –Aneta Wojtkowska i Paweł Pietryja przegrywają 0:2 z Irlandczykami Samem i Chloe Magee. Oznacza to, że biało-czerwoni żegnają się z turniejem.

Katarzyna Kłys była najbliżej zdobycia medalu z pięciu polskich judoków, którzy wystąpili na tatami. Walcząca w kategorii 70 kg zawodniczka uległa jednak w walce o brązowy medal Niemce Szaundrze Diedrich.