W srebrno – brązowym kolorze

Pływak Karol Zbutowicz, który wszedł do finału 400 metrów stylem zmiennym, z trzecim czasem, zdobył brązowy medal. W finale pięknie popłynął, pokonał czwartego Węgra Daniela Sosa zaledwie o 0,01 sekundy.
Z basenu wyłowiliśmy jeszcze jeden medal, w tym samym kolorze. Wyłowiła go sztafeta 4×100 m stylem zmiennym w składzie - Jakub Skierka, Jacek Arentewicz, Michał Chudy i Paweł Sendyk.

Michał Chudy zaczął wyścig finałowy na 100 metrów bardzo mocno, po pierwszym nawrocie był nawet drugi, ale ostatecznie finiszował na piątej pozycji.

Finał 200 m stylem dowolnym Mateusz Arndt po mocnym początku w końcówce osłabł i zakończył zmagania na pozycji ósmej

Nie było powtórki sprzed dwunastu lat, na jaką bardzo liczyliśmy. Wówczas w Ankarze polskie siatkarki pokonały Turcję 3:0 w finale mistrzostw Europy. To były narodziny „Złotek”. Dzisiaj w Baku finałowe spotkanie, w którym znowu Polska spotkała się z Turcją, było jednostronnym widowiskiem. Rywalki wygrały 3:0 (25:11, 25:19, 25:13). Mamy „Sreberka”, na „Złotka” jeszcze poczekamy.

- To była sromotna porażka i na pewno trochę nam wstyd za to, w jaki sposób przegrałyśmy. Gdybyśmy nawiązały walkę, to nastroje w ekipie byłyby pewnie zupełnie inne - przyznała Anna Werblińska.

Żaden z naszych reprezentantów nie awansował chociażby do ćwierćfinału ostatniego dnia zawodów judo. Tym samym polscy judocy wyjeżdżają z Baku bez indywidualnego medalu.

Lekkoatletka Azerbejdżanu Chaltu Beji, która podczas Igrzysk Europejskich w Baku wygrała 21 czerwca bieg na 3000 m z przeszkodami, miała pozytywny wynik testu antydopingowego. To drugi w tej imprezie przypadek wykrycia niedozwolonych substancji. Wcześniej w stolicy Azerbejdżanu na kontroli „wpadł” 19-letni albański bokser Rexhildo Zeneli.