STEEL DART: Emocjonujący finał cyklu o Puchar Podhala

Zakończyły się rozgrywki cyklu turniejów rozgrywanych w darta klasycznego o Puchar Podhala. Przed ostatnim turniejem kilku zawodników wciąż liczyło się w walce o nagrody, więc do ostatniego meczu cyklu nie zabrakło emocji.
Pierwsza i jak zapowiadają organizatorzy, na pewno nie ostatnia edycja Pucharu Podhala stała na naprawdę wysokim poziomie. W końcowej fazie turniejów na końcowe zwycięstwo szansę do ostatniego meczu zachowywał nowotarżanin Norbert Kadłub. Dotarł po raz piąty w sześciu turniejach do finału i był najczęściej występującym w poszczególnych finałach zawodnikiem. Niestety ani razu nie udało mu się tego finału wygrać i zawsze kończył na drugiej lokacie. Przegrywał dwukrotnie z liderem z Krakowa Mirosławem Gaczorkiem, nowotarżaninem Grzegorzem Ramsem oraz nowosądeczaninem Dariuszem Wójcikiem. W ostatnim starciu spotkał się po raz trzeci z Mirkiem i w przypadku zwycięstwa zrównałby się z nim punktami w końcowej klasyfikacji. Gaczorek w finale zagrał jednak bezapelacyjnie lepiej kończąc legi m.in. 15 i 17 lotką oraz rzucając 180 i to on ostatecznie zdobył nagrodę za pierwsze miejsce. Norbert Kadłub, można by rzec „zawsze drugi”, musiał zadowolić się pucharem, dyplomem i nagrodą rzeczową za… drugie miejsce.

W pierwszej, nagradzanej piątce całego cyklu udało się jeszcze zachować miejsce dwom innym nowotarżanom. Podium wywalczył Grzegorz Rams, który był jedynym zawodnikiem cyklu w każdym turnieju docierającym do fazy pucharowej, a Adam Bazuń do tego momentu zajmujący czwartą pozycję, dał się zepchnąć na piąte miejsce Dariuszowi Wójcikowi z Nowego Sącza, który to w dwóch ostatnich turniejach ewidentnie był w wyśmienitej formie.

Oprócz pierwszej piątki w klasyfikacji generalnej cyklu, organizatorzy postarali się również o nagrody dla wyróżniających się zawodników. Zostały one przyznane w trzech kategoriach:
Największa ilość „maxów” (3 lotki w jednej kolejce trafione w 20x3)
Największa ilość szybkich lotek (legi zamknięte osiemnastą lub poniżej 18 lotki)
Najwyższe zamknięcie lega (suma trzech lotek w jednej kolejce kończącej lega)

Dwie pierwsze kategorie wygrał zwycięzca cyklu „Olo”, który w samym ostatnim turnieju rzucił 5 „maxów” a ogółem zdobył ich 9 oraz 13 (!) legów poniżej 18 lotki. Nie wiele zabrakło, a zdobyłby komplet wyróżnień, bo w ostatnim turnieju zamknął lega ze 128 pkt, przebijając do tej pory prowadzącego w tej klasyfikacji Norberta (123 pkt.), ale niemal rzutem na taśmę wydarł mu zwycięstwo Mieszko Ciuła kończąc lega w ostatnim meczu ze 146 pkt.

W przyszłym darterskim sezonie cykl turniejów o Puchar Podhala, również się pojawi. Już wiadomo, że na Podhalu będzie więcej rozgrywek w steel darta, jednak organizatorzy na razie nie zdradzają szczegółów. Zachęcamy do śledzenia fanpage'a podhalańskiego darta na www.facebook.com/dartpodhale gdzie na bieżąco uzupełniane są wiadomości dotyczące rozgrywek.