Skoki narciarskie. Polacy tuż za podium

Drużynowymi konkursami skoków narciarskich zakończyły się zawody FIS Schüler Grand Prix w niemieckim Ruhpolding. Polska drużyna złożona z rocznika 2003 uplasowała się na czwartym miejscu.
Jan Habdas, zwycięzca wczorajszych indywidualnych zawodów, był najlepszy w polskim zespole. Poszybował na odległość 41 i 44 metrów. Jan Bukowski lądował zdecydowanie bliżej - 36,5 i 39,5 m. Słaby skok oddał w pierwszej serii Stanisław Majerczyk, tylko o długości 36 m. W drugim było już znacznie lepiej, wylądował na 41 m. Słabe wyniki Natalii Kobieli (22 i 15 m) nie pozwoliły jednak na zajęcie medalowej pozycji. Polacy stracili sporo do trzecich Słoweńców, a rywalizację wygrali Niemcy, którzy różnicą 11,1 pkt. pokonali reprezentację Austrii.

W młodszym roczniku Polacy nie startowali. Za to wystąpili w konkursie drużyn mieszanych ( zawodnicy z różnych kategorii wiekowych i państw), tworząc zespół z rosyjską skoczkinią Witaliją Miłowanową. Polsko-rosyjska drużyna zakończyła rywalizację na piątym miejscu. Wojciech Troszok lądował na 29 i 31,5 m, Mateusz Chraścina na 34,5 i 34 m, Jan Rzadkosz pofrunął na odległość 36,5 i 36 m, a Witalija Miłowanowa poszybowała na odległość 30 i 34 m.
Zwycięstwo odniosła wspólna reprezentacja Niemiec i Szwajcarii, która okazała się lepsza o 3,8 punktu od zespołu Rumunii.