Niewiadoma na podium

Puchar Świata TTT wygrałyśmy!!! Uff zawsze wiedziałam, że kolarstwo jest ciężkie, ale dzisiaj zrozumiałam jak bardzo. Jesteśmy niesamowicie szczęśliwe, ponieważ mistrzostwa świata już za miesiąc – napisała na profilu społecznościom Katarzyna Niewiadoma.
Polka w szwedzkim Vargarda, gdzie odbył się Puchar Świata dla kobiet w jeździe drużynowej na czas, wywalczyła pierwsze miejsce ze swoją ekipą Rabo – Liv.

Panie rywalizowały na dystansie 42,5 – kilometra, a na starcie stanęło jedenaście ekip. W trzech zawodowych „stajniach” mieliśmy trzy Polski – wspominaną Kasię z Ochotnicy Górnej oraz Katarzynę Pawłowską w Boels-Dolmans Cycling Team i Eugenia Bujak w BTC City Ljubljana.

Ekipa Rabo- Liv pokonała Velocio-Sram aż o 26 sekund. Ze stratą 29 sekund do holenderskiej ekipy skończyły zawodniczki Boels-Dolmans Cycling Team. W efekcie dwie polskie Kasie znalazły się dziś na podium, a drużyna Gieni Bujak uplasowała się na 8 miejscu.