Hokej: "Szarotki" przegrały prowadząc 3:0!

Podhale po 40 minutach prowadziło 3:0 i wydawało się, że nie da sobie wydrzeć zwycięstwa. A jednak! Opolanie odrobili straty w trzeciej tercji, a w karnych okazali się lepsi.
Potyczka w mieście polskiej piosenki miała swój smaczek. W boksach obu zespołów stali nowotarżanie. Marek Ziętara prowadził do boju „Szarotki”, Jacek Szopiński Orlika. Która myśl szkoleniowa zatriumfuje? – zastanawiali się fani hokeja. Popularny „Szopen” jak nikt zna nowotarskich graczy. W końcu większość wyszła spod jego ręki. Znał więc ich mocne i słabe strony, ale po 40 minutach miał nietęgą minę.

Podhale zachowało się jak rasowy bokser. Dało się wyszumieć gospodarzom i potem wyprowadziło trzy ciosy. Wydawało się, ze jest na dobrej drodze, by zainkasować komplet punktów. Tymczasem w trzeciej tercji dało się zaskoczyć rywalowi, który najpierw doprowadził do dogrywki, która nie przyniosła rozstrzygnięcia. Zwycięzcę wyłoniła dopiero szósta seria rzutów karnych.

Orlik Opole – TatrySki Podhale Nowy Targ 4:3 (0:1, 0:2, 3:0; 0:0) po karnych.