Kubacki mistrzem Polski

W Szczyrku rozpoczęły się Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Pierwszego dnia rywalizacji poznaliśmy najlepszego skoczka i najlepszą skoczkinię. Mistrzowskie tytułu wywalczyli - Kinga Rajda i Dawid Kubacki.
Dawid Kubacki potwierdził wysoką dyspozycję. Nowotarżanin, po skoku na 101,5 m, na półmetku konkursu zajmował drugie miejsce, jednak w finale popisał się fenomenalną próbą na 107 m i sięgnął po drugi w tym roku tytuł mistrza Polski. Srebrny krążek zdobył Maciej Kot. Zakopiańczyk w pierwszej serii uzyskał 102 m i był liderem półmetka. W drugiej rundzie lądował na 105 metrze, co przy świetnym skoku Kubackiego okazało się niewystarczające do utrzymania prowadzenia. Na najniższym stopniu podium stanął Andrzej Stękała. Triumfator ubiegłorocznego cyklu FIS Cup osiągnął 100,5 i 105 m. Dla 20-latka to drugi medal mistrzostw Polski w karierze, po srebrze wywalczonym w marcu tego roku. Piąty był Kamil Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski uzyskał 99 i 103 m.

Dla polskich skoczkiń były to dopiero drugie w historii Letnie Mistrzostwa Polski. Panie rywalizowały na mniejszym obiekcie, HS-77. Zdecydowanie najlepsza okazała się Kinga Rajda. 14-latka w pierwszej serii osiągnęła 87,5 m, a w finale dołożyła jeszcze dwa metry i sięgnęła po swój pierwszy w karierze tytuł mistrzyni Polski. Srebro zdobyła nowotarżanka Magdalena Pałasz. Broniąca tytułu skoczkini lądowała na79 i 83,5 m. Brązowy medal powędrował do Joanny Szwab, która lądował na 78,5 i 79 metrze. Tuż za podium uplasowała się Kamila Karpiel. Reprezentantka AZS Zakopane uzyskała 75,5 i 74 m.