Nie słabnie konflikt między burmistrz a opozycją

W ostatnim czasie doszło do kolejnej "wymiany ciosów" między burmistrz Ewą Przybyło a radnymi opozycji z klubu Nasze Miasto w Radzie Miejskiej w Rabce-Zdroju.
Na ostatniej sesji burmistrz poinformowała, że złożyła w prokuraturze zawiadomienie ws. możliwości popełnienia przestępstwa przez szefa opozycyjnego klubu radnego Rafała Hajdyłę. Zdaniem burmistrz, istnieją poważne dowody na to, że będąc naczelnikiem wydziału geodezji w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej był jednocześnie pełnomocnikiem, w sprawach dotyczących spraw geodezyjnych, w działalności gospodarczej swojego szwagra i nie ujawnił tego faktu w oświadczeniu majątkowym.

Z kolei opozycja opublikowała w ostatnich dniach oświadczenie, w którym zarzuca publiczne kłamstwo burmistrz Ewie Przybyło. Podczas dyskusji nad problemem smogu w Rabce-Zdroju, burmistrz zapewniała radnych, że miasto nie zrezygnowało i nie wystąpiło z programu ochrony powietrza LIFE, w którym było liderem. Ale opozycja, powołując się na informacje z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie dowodzi, że to nieprawda, bo 19 lutego do marszałka wpłynęło pismo od Przybyło z informacją o rezygnacji z udziału w programie.

- Jest to kolejna odsłona kłamstw przekazywanych opinii publicznej, gdzie półprawdy mieszają się z kłamstwami, a pokrętna logika służy rozmyciu prawdy - komentują wypowiedzi burmistrz radni klubu Nasze Miasto.

r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 09.04.2016 11:06