Podhalańscy paintballiści walczą o mistrzostwo

W Ośrodku Sportowo Rekreacyjnym Strzelnica w Lublińcu obyły się kolejne rozgrywki Polskiej Ligi Paintball'owej Trójek. Był to trzeci z czterech zaplanowanych turniejów. Drużyna Klubu Sportowego TS Harnasie Podhale Team z Czarnego Dunajca jako jedyna drużyna z Podhala reprezentowała nasz region w tych rozgrywkach.
Poziom rozgrywek bardzo wysoki, podobnie jak wysoka była temperatura powietrza. Drużyna TS Harnasie Podhale Team z Czarnego Dunajca brała udział w turnieju PLP3 w formacie (3 men). W meczach grupowych udało nam się wyjść z dwoma wygranymi i jedną porażką.

W półfinale trafiliśmy na drużynę FTB Ruda Śląsk. Był to mecz zaciekły , ale udało się nam szalę zwycięstwa przechylić na naszą stronę. Po rozegraniu półfinału awansowaliśmy do finału i skrzyżowaliśmy tam lufy z drużyną Fenix Toruń. Finał był zacięty - drużyny zdobywały punkty na zmianę, ale po kilku błędach Harnasii Fenix wyszedł na prowadzenie 3:2. Do końca meczu pozostało mało czasu, ratowało nas tylko zwycięstwo i dogrywka albo przegrana.W przerwie wyciągnęliśmy wnioski i w ostatnich sekundach doprowadziliśmy do remisu, co otworzyło wynik spotkania na nowo - w dogrywce. Tutaj po wylanych strumieniach potu w słońcu i zaciętej grze ulegliśmy drużynie Fenix Toruń 4;3 i tym samym zdobyliśmy 2 miejsce w rozgrywkach PLP3.

Dziękujemy wszystkim drużynom za super turniej i rywalizacje w duchu fair play, sędziom za "kawał dobrej roboty", organizatorom za przygotowanie turnieju, miejscówce OSR Strzelnica za gościnę i nocleg. Dziękujemy naszemu Klubowi TS Harnasie Podhale Team i firmie Hot Shot Paintball Podhale Czarny Dunajec, dzięki którym mogliśmy pojawić się na turnieju. Dziękujemy naszemu sponsorowi Virst Arena Jakub Bielski i sklepowi Urbanhunter za znakomite kule podczas turnieju i wszystkim, którzy nam pomagali, wspierali i trzymali za nas kciuki. Do zobaczenia już na kolejnym turnieju.