Poszukiwania bezdomnego pieska. Potrzebuje pomocy, jest w tragicznym stanie

NOWY TARG. Wczoraj w nocy, między godziną 22 a 23, w śmietniku na ul. Sikorskiego, naprzeciwko bloku nr 17, został znaleziony wychudzony i zaniedbany piesek. - Był bardzo przestraszony, nie dał się złapać, uciekał, bardzo bał się człowieka - mówi jeden z mieszkańców, który skontaktował się w tej sprawie z naszą redakcją.
- Został tam na noc, dostał jedzenie oraz kocyk, gdyż nikt nie był w stanie go złapać - kontynuuje. - Rano już go tam nie było. Rzeczy, które dostał, zostały wyrzucone i nie ma po nim śladu. Prawdopodobnie ten sam pies był widziany koło Dekady kilka dni temu. Pies potrzebuje natychmiastowej pomocy, gdyż jest w tragicznym stanie. Może znajdować się już wszędzie. Jeśli ktoś ma informację na temat pobytu psiaka lub widział go gdzieś - prosimy o kontakt. Pies musi trafić jak najszybciej do weterynarza, a potem do domu tymczasowego. Wszystkich bardzo prosimy o pomoc w odnalezieniu bezdomnej zguby. Kontakt tel. 516 307 203 - apelują osoby, które martwią się o los zwierzaka.



Z pytaniem, co zrobić ze znalezionym, bezdomnym psem, kotem czy dzikim zwierzęciem np. ptakiem czy sarną, coraz częściej zgłaszają się do naszej redakcji czytelnicy. Co w takiej sytuacji robić i gdzie się zwrócić - zapytaliśmy Dariusza Jabconia, naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta w Nowym Targu. - W każdej takiej sytuacji należy kontaktować się z Urzędem Miasta w Nowym Targu, z naszym wydziałem, w godzinach pracy urzędu. Jest w naszym wydziale inspektor, który zajmuje się tego typu interwencjami - mówi naczelnik Jabcoń.

Naczelnik dodaje, że problem bezpańskich i dzikich zwierząt reguluje podjęty na początku tego roku Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy miasto Nowy Targ w 2016 roku. Z programu tego wynika, że wyłapywaniem bezdomnych zwierząt, domowych i gospodarskich, zajmuje się Urząd Miasta Nowym Targu. Do obowiązków urzędników należy też m.in. zapewnienie opieki weterynaryjnej zwierzętom, które ucierpiały w wypadkach drogowych, dokarmianie wolno żyjących kotów, sterylizacja zwierząt, usypianie ślepych miotów i poszukiwanie nowych właścicieli dla zwierząt.

Z przepisami Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi można zapoznać się TUTAJ.

Dariusz Jabcoń dodaje, że po godzinach pracy urzędu, należy takie przypadki zgłaszać na policję. - Jako miasto, mamy w tej sprawie uzgodnienia w nowotarską komendą - podkreśla.

r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 01.10.2016 15:50