Dotacje przydzielone. Szpital w Nowym Targu może dostać 21 milionów złotych

Po raz pierwszy w Szaflarach odbyło się dziś ósme z kolei posiedzenie Forum Subregionu Podhalańskiego. Na spotkaniu podjęto decyzję, które placówki służby zdrowia będą mogły starać się o milionowe, w niektórych przypadkach, dotacje na rozbudowę i modernizację. Najbardziej może skorzystać na tym szpital w Nowym Targu.
Po oficjalnym przywitaniu przez wójta gminy Szaflary Rafała Szkaradzińskiego, uczestnicy spotkania wysłuchali prezentacji prowadzonej przez wicemarszałka województwa Wojciecha Kozaka.

W drugiej części spotkania nastąpiła kwalifikacja kart projektów, które będą mogły otrzymać dotacje z Poddziałania 12.1.3 Infrastruktura ochrony zdrowia o znaczeniu subregionalnym. Decyzje zapady po dyskusji.

Uznano, że największą kwotą - ponad 21 mln zł - dofinansowany zostanie Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu. Dotacja ma zostać przeznaczona na utworzenie oddziału kardiologicznego oraz modernizację oddziału psychiatrycznego polegającą na remoncie pomieszczeń, zostanie także zakupiony niezbędny sprzęt medyczny i wyposażenie.

12 ma otrzymać Samodzielny Publiczny Szpital Specjalistyczny Chorób Płuc im. dra O. Sokołowskiego w Zakopanem z przeznaczeniem na wzrost dostępności do wysokospecjalistycznych usług medycznych w Małopolsce.

Zaakceptowane zostały też mniejsze wnioski, złożone przez Samodzielny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Zembrzycach, Samodzielny Publiczny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w gminie Raba Wyżna oraz Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej.

Szpital Powiatowy im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem otrzymał część dofinansowania o jakie wnioskował - 1,3 mln zł na przebudowę i wyposażenie Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej, a Szpital Miejski w Rabce-Zdroju sp. z o.o. -1,1 mln zł dofinansowania na budowę i modernizację obiektów infrastruktury ochrony zdrowia.

To właśnie te projekty będą miały wyłączność startu w konkursie, który zostanie ogłoszony w drugiej połowie lutego.

oprac. r/ źródło: organizatorzy, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 10.02.2017 17:38