Wójt: w szkołach nie ma miejsca na politykę

Radny gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk, zagorzały przeciwnik wójta Stanisława Jurkowskiego, nie dostał zgody na organizację w szkołach spotkań z uczniami na temat II wojny światowej.
Radny Królczyk jest prezesem Fundacji „Wolna Republika Ochotnica”, która realizuje projekt historyczny w ramach działań „Inicjatywy Obywatelskie”. Jego celem jest podtrzymanie pamięci o mieszkańcach gminy, którzy zginęli podczas II wojny światowej.

Początkowo radny Królczyk zwrócił się do dyrektorów podstawówek i gimnazjów o umożliwienie mu zorganizowania zajęć z uczniami, na których mogliby oni zapoznać się z programem. To właśnie z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy jest on bowiem realizowany. - Otrzymałem odpowiedź, że projekt może być realizowany tam gdzie wskazał pan wójt, czyli w wiejskich ośrodkach kultury – twierdzi radny Królczyk.

Wójt Stanisław Jurkowski mówi, że szkoła to nie miejsce na organizację takich spotkań. - Na tego typu działalność jest miejsce w wiejskich ośrodkach kultury, a nie w szkołach – uważa włodarz gminy. – Nie zamierzam tymi zajęciami zaburzać pracy szkół. To ja jestem organem prowadzącym dla tych placówek i decyduję, jakie zajęcia pozalekcyjne dla uczniów mogą się tutaj odbywać. Według mnie radny na siłę zamierza wejść do szkół z działalnością polityczną.

Józef Słowik

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 12.10.2017 12:56