Zadział i Długa Polana muszą poczekać na taras i wieżę widokową

NOWY TARG. Opóźnia się wybór firmy, która wybuduje wieżę widokową na Długiej Polanie i taras widokowy na Zadziale. Urząd Miasta w Nowym Targu unieważnił, ogłoszony w styczniu, przetarg na te inwestycje.
Powód to zbyt wygórowane, zdaniem magistratu, oferty od firm zainteresowanych zleceniem. Urząd zarezerwował na inwestycje kolejno 410 i 450 tys. zł. Tymczasem najtańsza oferta sięgała 670 tys. zł, a najdroższa nawet 1,4 mln zł. Na przetarg wpłynęły dwie oferty od firm z Nowego Targu i Stasikówki.

Przetarg zostanie najprawdopodobniej powtórzony.

Dzięki dotacjom z Unii Europejskiej, na wzniesieniu na Długiej Polanie ma powstać wieża widokowa o drewnianej konstrukcji na betonowym fundamencie, ze schodami w środku, nakryta daszkiem. Platforma widokowa o wymiarach ok 8 metrów na 8 metrów, znajdować się ma na wysokości (od poziomu teren) ok. 21 metrów. Całkowita wysokość wieży to 27,5 m.

Z kolei na osiedlu Zadział zostanie wybudowany taras widokowy o stalowej konstrukcji i drewnianym podeście z balustradami. Przy obu obiektach zostaną zamontowane kamery.

r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 13.02.2018 16:31