Dariusz Sochacki: "Jestem sfrustrowany stanem szkolnictwa w Polsce. Proponuję nowoczesną platformę edukacyjną"

Dariusz Sochacki, nauczyciel z Nowego Targu, chce stworzyć kompleksową i nowoczesną platformę edukacyjną z aplikacjami mobilnymi do nauki. Pieniądze na jej uruchomienie zbiera w serwisie polakpotrafi.pl. Jak się okazuje, zainteresowanie jest coraz większe.
Dariusz Sochacki mówi o sobie, że jest nauczycielem, jak wielu innych sfrustrowanym stanem szkolnictwa w Polsce. Chce coś zrobić, by dać dzieciom szansę na zdobycie umiejętności potrzebnych do funkcjonowania w nowoczesnym społeczeństwie ery informatycznej.

- Mieszkałem i pracowałem w szkołach w Azji, gdzie wydają się być bardziej otwarci na technologię. Między innymi wprowadzaliśmy system "szkoła bez papieru". Stąd ta perspektywa i chęć zmian - mówi.

Odpowiedzią na to ma być platforma edukacyjna. Jak będzie ona działać? - Po stronie nauczyciela wygląd to tak, że ma on aplikację webową, przy pomocy której może stworzyć interaktywny materiał dydaktyczny - test, quiz, ćwiczenie, video czy nagranie z pytaniami - wyjaśnia. - Uczeń ma z kolei aplikację, która przypomina mu i proponuje ćwiczenia które jego czy inni nauczyciele stworzyli. Może sam wyszukiwać interesujące go materiały, wykonywać ćwiczenia, chwalić się wynikami, zdobywać nagrody, wysyłać rówieśnikom wyzwania, obserwować rankingi, i otrzymywać informację zwrotną od nauczycieli oraz od systemu.

Zarówno nauczyciel i uczeń mogą używać zarówno aplikacji webowej jak i telefonów na zajęciach, na żywo i wspólnie pracując nad tym samym materiałem - na zasadzie turnieju czy gry. Jednocześnie rodzic otrzymuje informację zwrotną na temat mocnych i słabych stron dziecka, intensywności pracy lub jej brakiem. A dyrektor czy właściciel placówki ma wgląd do wszystkich statystyk - jak aktywni są jego pracownicy/nauczyciele, jak radzą sobie uczniowie, itd.

System oparty o proste narzędzia może ustanowić cyfrowy odpowiednik struktury procesu nauczania wraz ze zautomatyzowanymi mechanizmami kontroli, motywacji i informacji zwrotnej. - Chodzi o wprowadzenie zasady "uczysz się, to możesz dostać nagrodę" - dodaje.

Dariusz Sochacki potrzebuje około 10000 zł na opłacenie wykonania autorskich skryptów i aplikacji, które już opracował, oraz około 7000 zł na obsługę prawną, wstępną promocję, dotarcie do odpowiednich podmiotów, utrzymanie serwerów, zakup licencji.

Jego projekt można wesprzeć wschodzą na stronę www.polakpotrafi.pl. Projekt nosi nazwę "Z głową w chmurze" ( TUTAJ).

oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 21.04.2018 15:50