Za nami kolejna edycja Maratonu i Półmaratonu Podhalańskiego (zdjęcia)

Blisko 130 zawodników stanęło na starcie w Nowym Targu i Bańskiej Niżnej, by zmagać się dystansem, dużym przewyższeniem i mocno operującym słońcem. Biegli przez Ludźmierz, Maruszynę i Ząb do Zakopanego. Zwycięzcą Maratonu Podhalańskiego 2018 w klasyfikacji mężczyzn został Maciej Bochnak z Raby Wyżnej, natomiast wśród kobiet wygrała Renata Ginszt z Augustowa.
Półmaraton Podhalański 2018 zwyciężył Kamil Gałdyn z Szaflar,a w klasyfikacji kobiet Małgorzata Mejka z Lubawy.

Słowa uznania należą się jednak wszystkim zawodnikom którzy podjęli walkę na tym najtrudniejszym maratonie

Za pomoc w organizacji organizatorzy dziękują powiatom Nowotarskiemu, Tatrzańskiemu, urzędowi Miasta Nowy Targ, MOSiR Zakopane oraz firmie Opel Marimex z Nowego Targu.