Nowe kierunki studiów na PPWSZ

NOWY TARG. Sport, praca socjalna i bezpieczeństwo narodowe - to trzy nowe kierunki licencjackie, na których studenci będą mogli studiować od nowego roku akademickiego w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.
Praca socjalna to kierunek interdyscyplinarny i dający przyszłemu studentowi szeroką wiedzę z zakresu nauk społecznych, takich jak: socjologia, psychologia, polityka społeczna i nauki humanistyczne. Studenci kierunku praca socjalna już po drugim roku będą wybierali jedną z dwóch specjalizacji: praca z osobą niepełnosprawną i starszą lub profilaktyka społeczna z interwencją kryzysową.

Po ukończeniu studiów będą mogli pracować nie tylko w ośrodkach pomocy społecznej, czy wszelakich urzędach, ale także będą oni niejako wykonawcami realizowanej obecnie polityki społecznej przez Państwo. Będą bowiem przygotowani do kompetentnej realizacji ról zawodowych w placówkach, organizacjach, instytucjach związanych z polityką społeczną, jej kształtowaniem i wdrażaniem, zarówno w sektorze publicznym, jak i w organizacjach pożytku publicznego. Podczas studiów studenci będą mieć zapewnione praktyki. Warto dodać, że na ten zawód, jak wskazują badania rynku pracy, będzie spore zapotrzebowanie.

Kierunek Sport da z kolei wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk o zdrowiu i nauk o kulturze fizycznej. Podczas trzech lat studiów student będzie miał też możliwość nabycia dodatkowych uprawnień zawodowych, jakich jak: instruktora czy trenera sportu w wybranej dyscyplinie, instruktora lub trenera przygotowania motorycznego w sporcie, instruktora odnowy biologicznej, instruktora żywienia i suplementacji w sporcie oraz menadżera sportu.
Absolwent kierunku sport będzie mógł pracować w prywatnych, społecznych i publicznych instytucjach sportowych: klubach i związkach sportowych oraz w instytucjach samorządowych i państwowych odpowiedzialnych za sport.

Bezpieczeństwo narodowe to kierunek łączący nauki społeczne, nauki o obronności i o polityce oraz prawne i humanistyczne. Absolwent będzie mógł pracować w administracji publicznej, państwowej i samorządowej, szczególnie w zespołach reagowania kryzysowego;  międzynarodowych organizacjach międzyrządowych i pozarządowych; placówkach dyplomatycznych i konsularnych; szkołach (po uzyskaniu stosownych kwalifikacji pedagogicznych); prywatnych firmach na stanowiskach oceniających ryzyko działań komercyjnych  oraz w instytucjach struktur ochronnych i obronnych państwa.

Źródło: PPWSZ, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 07.07.2018 11:03