PILNE. Chińczycy wybudują dwupasmówkę do Nowego Targu!

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie poinformowała, że wybrała firmę do budowy nowej zakopianki ze Rdzawki do Nowego Targu. Przetarg wygrała firma Stecol Corporation z Chin.
Z sześciu złożonych ofert w przetargu na zaprojektowanie i budowę dwujezdniowej drogi krajowej nr 47, na odcinku od miejsca, w którym kończy się obecna dwupasmówka za Chabówką do Nowego Targu, jako najkorzystniejszą wybrano ofertę złożoną przez firmę Stecol Corporation z Chin. Koszt inwestycji wyceniony został na 706 mln 244 tys. zł, a czas jej realizacji to 49 miesięcy. Do okresu trwania budowy nie będą wliczane okresy zimowe.

Do Nowego Targu poprowadzi całkiem nowa, dwujezdniowa droga o długości 16,136 km, szerokości jezdni 2x3,50m z czterema węzłami drogowymi: Obidowa, Klikuszowa, Nowy Targ Zachód, Nowy Targ Południe oraz 22 obiektami inżynierskimi (mosty, wiadukty, estakady). Wybudowane zostaną drogi obsługujące tereny przyległe do inwestycji, infrastruktura dla pieszych i rowerzystów, kanalizacja i odwodnienie, urządzenia ochrony środowiska (ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt) oraz przebudowana infrastruktura techniczna.

Gdy droga powstanie, cały odcinek z Krakowa do Nowego Targu będzie można pokonać dwupasmówką. Przypomnijmy, iż trwa już budowa drogi ekspresowej S7 z Lubnia do Chabówki.

r/ źródło: GDDKiA

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 13.07.2018 10:43