Agata Michalska: "50 lat dla kobiety, to fajny moment na to, by napisać kolejny rozdział w życiu"

NOWY TARG. - Kandyduję na burmistrza, bo chciałabym się odwdzięczyć miastu, w którym się wychowałam, któremu tyle zawdzięczam, któremu zawierzyłam los i w którym wychowałam z mężem czterech wspaniałych synów. Chcę za to dla mojego miasta coś zrobić - przekonywała na przedpołudniowej konferencji prasowej na Rynku kandydatka na burmistrza Agata Michalska.
Było to pierwsze oficjalne spotkanie z kandydatką na burmistrza Nowego Targu. Agata Michalska opowiedziała o sobie, swoim doświadczeniu i powodach startu w wyborach. Odpowiedzi na pytania o zespół, z którym idzie do wyborów, swoich kandydatów na wiceburmistrzów i radnych, a także o program wyborczy, zostawiła na przyszły tydzień, na planową na czwartek konwencję. Ma podczas niej przedstawić swoje pomysły i plany.

O sobie mówiła, że jest urodzoną nowotarżanką, pochodzi z rodu Łasiów. Ma za sobą doświadczenie w biznesie i w pracy społecznej w klubie hokejowym. Na czele Podhale Nowy Targ stała przez kilka ostatnich lat.

- Mam pomysł na Nowy Targ, by umocnić pozycję naszego miasta, jako stolicy Podhala. Widzę potrzebę stworzenia nowej strategi dla miasta i współpracy ponad podziałami - dziś Agata Michalska ograniczała się do ogólników, a szczegóły zapowiedziała przedstawić w przyszłym tygodniu.

Unikała również oceny urzędującego burmistrza Grzegorza Watychy. Powiedziała tylko, że jako prezes klubu Podhale współpraca z burmistrzem układała jej się dobrze. Z drugiej strony oceniając jego dokonania dodała, że burmistrz będzie musiał wrócić do rzeczy, które obiecał, a których nie zrealizował.

Jak mówiła, jest gotowa na nowe wyzwania. - Myślę, że 50 lat dla kobiety, to fajny moment na to, by napisać kolejny rozdział w życiu - dodała.

Szef jej sztabu wyborczego Michał Glonek zapowiedział, że podczas kampanii mieszkańcy Nowego Targu będą mieli dużo okazji, żeby poznać kandydatkę i kandydatów na radnych Komitetu Wyborczego Wyborców „Razem Nowy Targ”.

Hasłem wyborczym Agaty Michalskiej jest "Wspólnie wygramy".

Poniżej oficjalny życiorys kandydatki przekazany przez jej sztab:

Agata Michalska (z domu Łaś) urodziła się 14.06.1968 r. w Nowym Targu. Mocno wspierana przez rodziców i siostrę, po ukończeniu szkoły podstawowej zawodowo trenowała łyżwiarstwo szybkie w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Wyższe wykształcenie zdobywała w krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, którą ukończyła z dyplomem magistra w roku 1991. W latach 2007 – 2009 poszerzała wiedzę na studiach podyplomowych „Zarządzania dla rezultatów” w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Karierę zawodową rozpoczęła w 1993 r. w firmie Coca-Cola jako przedstawicielka handlowa na terenie Małopolski. Przez blisko 20 lat pracowała na wysokich stanowiskach kierowniczych w lokalnych i regionalnych strukturach firmy w tym Dyrektora Regionu Południe. Aktualnie Dyrektor i Prokurent w Firmie Linea – wykonującej instalacje chłodnicze.

W ramach działalności społecznej, w latach 2013-2018, piastowała stanowisko prezesa popularnych „Szarotek” - najbardziej utytułowanego klubu w Polsce - Klubu Hokejowego Podhale Nowy Targ.

W uznaniu za swoje osiągnięcia otrzymała wiele nagród i wyróżnień, m.in.:
- tytuł Menedżera Roku w programie „Najlepszy z Najlepszych” za wkład w rozwój firmy Coca-Cola w Polsce,
- tytuł „Zasłużony dla Sportu”, przyznany przez władze Nowego Targu,
- tytuł najlepszego działacza w Polsce w ogólnopolskim plebiscycie „Hokejowe Orły”,
- statuetka Św. Katarzyny od władz Nowego Targu, nadająca klubowi tytuł „Honorowego Ambasadora Nowego Targu” za szczególne zasługi w promocji miasta w kraju i poza jego granicami.
- Medal Podhala – przyznany przez władze Starostwa Powiatowego

Rodzina Agaty Michalskiej - mąż Jacek i czterech synów – wspiera ją mocno we wszystkim, co robi. Jacek Michalski zawodowo związany jest z firmą z branży spożywczej, dodatkowo zaangażowany sportowo w lokalną społeczność jako trener unihokeja. 26-letni Mateusz, zawodnik „Szarotek”, studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim. 23-letni Przemek wybrał krakowską Akademię Ekonomiczną. 14-letni Kuba i 10-letni Staś uczą się w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Targu.

Agata Michalska jest pasjonatką hokeja, uwielbia turystykę górską, jak również dobry film.

r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 15.09.2018 12:09