Piłka nożna: III liga: Jaskinia lwa zdobyta! (+ tabela)

Piłkarze NKP Podhale postarali się o nie lada niespodziankę. W samej jaskini lwa ograli lidera rozgrywek. Złotego gola zdobył Mrówka już w 1 minucie meczu!
Gospodarze przystąpili do spotkania z pozycji lidera, Podhale z trzeciego miejsca. Można więc śmiało powiedzieć, że derby Małopolski były hitem kolejki. Nowotarżanie w ostatnich 10 meczach odnieśli 5 zwycięstw i zanotowali 5 remisów. Przegrali tylko raz, w pierwszej kolejce. Podhale trzy ostatnie mecze wygrało bez straty gola. Czy ta dobra passa zostanie podtrzymana? - zastanawiali się kibice nowotarskiego klubu?

Przyjezdni mieli wymarzony początek. Jeszcze kibice dobrze nie rozsiedli się na swoich miejscach, sędzia wznowił grę, poszedł atak na bramkę miejscowych i Mrówka sfinalizował akcję golem. Gospodarze rzucili się do huraganowych ataków. Posiadali przewagę, mieli swoje sytuacje, ale nowotarskiej świątyni strzegł dobrze dysponowany Szukała. Jego koledzy z pola ograniczali się do obrony i wyprowadzania kontrataków. Druga cześć meczu to oblężenie bramki Szukały, ale ten był jak skala. Przed jego polem karnym trwała obrona Częstochowy.

Momenty były
1 GOL! 0:1 - zagranie Toni w pole karnego i Mrówka głową wpakował futbolówkę do siatki.
7 - Szukała broni posyłając piłkę na słupek.
8 - kolejna interwencja Szukały.
13 - piłka odbija się od poprzeczki i Cyfert głową wybija piłkę na róg.
16 - Pląskowski uderzył z powietrza wprost w bramkarza, który sparował piłkę na róg.
23 - Mizia zagrał do Pląskowskiego, Ptak bliski strzelenia samobója.
25 - Kędziora posyła futbolówkę nad poprzeczką.
28 - Szukala piąstkuje piłkę na róg.
34 - Bienias trafia w zawodników Podhala ustawionych na linii bramkowej.
35 - Mizia do Pląskowskiego, a ten posyła piłkę nad bramką.
37 - Mizia zaplątał się w piłce w polu karnym i nie zdołał oddać strzału.
39 - Radwanek w sytuacji jeden na jeden nie dał rady Szukale.
45 - dośrodkowanie wpada w ręce Szukały, który zostaje przydeptany przez zawodników. Trwało minutowe zamieszanie.
51 - Kobylarczyk wyłuskał piłkę w polu karnym zagrał ją do Pląskowskiego, a jemu futbolówkę wybił obrońca.
58 - kapitalna interwencja Szukały, który sparował piłkę na róg.
71 - Bienias uderzał potężnie, ale Szukala znowu na posterunku.
77 - 3 minutowe oblężenie bramki NKP; wrzuty, wrzuty i jeszcze raz wrzuty…
81 - Światek zagrał do Kotwicy, a ten główkował obok słupka.
84 - szarża Przybylskiego do pola karnego, zagranie do Mrówki, ale ten był na pozycji spalonej.
85 - Cyfert zapobiegł utracie gola, wybijając piłkę Kołodziejowi.