Detektyw Rutkowski na przesłuchaniu w komendzie w Nowym Targu

Krzysztof Rutkowski kolejny raz przyjechał do Nowego Targu. Tym razem stawił się na komendzie, gdzie złożył zeznania, jako świadek w śledztwie dotyczącym oszustwa i wyłudzenia pieniędzy od właścicielki garbarni w Nowym Targu.
- Mamy dziś przesłuchanie. Przekażę policjantom informacje, które zostały przez nas zebrane, a które sprawią, że Dawid B. poniesie konsekwencje swoich czynów - powiedział Rutkowski, podczas spotkania z dziennikarzami przed siedzibą komendy.

Detektyw dziwił się, dlaczego śledztwo w tej sprawie wolno posuwa się do przodu. - Ja powinienem był zostać przesłuchany pierwszego dnia - powiedział.- Dawid B. przyjął prawie pół miliona złotych za fikcyjne działania, jakie miał prowadzić w sprawie Urszuli T. i ochrony jej biznesu. Pieniądze te zostały wyłudzone - powtórzył po raz kolejny detektyw.

23 sierpnia detektyw zatrzymał na gorącym uczynku mężczyznę, który - jak poinformował - wyłudzał pieniądze od właścicielki garbarni w Nowym Targu. Dawid B. wziął od kobiety 130 tys. zł, a wcześniej miał wyłudzić od niej kilkaset tysięcy złotych. - Od pół roku szantażował on i wyłudzał regularnie znaczne kwoty, łącznie 470 tysięcy złotych, za rzekome rozbicie szajki urzędników i konkurencji, od pani Urszuli, 44-letniej mieszkanki Nowego Targu, która prowadzi garbarnię - powiedział podczas konferencji prasowej, którą zorganizował przed Komendą Powiatową Policji w Nowym Targu zaraz po zatrzymaniu 33-latka.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu, która postawiła zarzut oszustwa 33-letniemu Dawidowi B. z Brzeszcz.

r/ zdj. Michał Adamowski

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 08.11.2018 14:38