Rabka chce zrobić atrakcję z powojennych schronów

Dwa schrony z czasów II wojny światowej, znajdujące się nad potokiem Poniczanka w Rabce-Zdroju, w sąsiedztwie Parku Zdrojowego, mają szanse stać się atrakcją, być może nawet turystyczną. Burmistrz Leszek Świder zaapelował do mieszkańców, żeby przysyłali mu pomysły na ich zagospodarowanie.
- W związku z tym, że w I półroczu 2019 roku zaplanowane jest zakończenie budowy bulwarów nad Poniczanką, należy zastanowić się, w jaki sposób można zagospodarować istniejące w sąsiedztwie tej inwestycji poniemieckie schrony z czasów II wojny światowej. Jeden z nich znajduje się na terenie byłego baru "U pana Władka", drugi zlokalizowany jest kilkaset metrów dalej - informuje burmistrz.

- Jestem ciekaw jaką Państwo posiadacie wiedzę na ten temat. Ze swojej strony chciałbym, aby to mieszkańcy zadecydowali o tym, jak zagospodarować te dwa schrony, tak aby stały się one nową atrakcją Rabki. Bardzo liczę na Państwa kreatywne pomysły. Wierzę, że uda się wybrać spośród nich takie, które będą możliwe do zrealizowania pod kątem finansowym przez gminę w niedalekiej przyszłości – apeluje burmistrz.

Pomysły można przesyłać na adres e-mail: burmistrz@rabka.pl.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 30.12.2018 12:37