Gigantyczny budżet gminy Szaflary. Aż 60 milionów złotych na inwestycje

Jeszcze nigdy w historii gmina Szaflary nie miała takich pieniędzy. Rok 2019 będzie rekordowy, bo gmina ma stumilionowy budżet, trzykrotnie wyższy niż dotychczas. Szaflary wydarzą w tym roku więcej na inwestycje, niż dwukrotnie większa gmina Nowy Targ.
- Może być problem ze znalezieniem gminy w Polsce, która wydaje 60% swojego budżetu na inwestycje - nie krył zadowolenia wójt Rafał Szkaradziński, przypominając na sesji Rady Gminy Szaflary, że gdy cztery lata temu obejmował gminę, jej budżet wynosił 28 mln zł.

Rekordowy budżet to wynik wielkich inwestycji, jakie ruszają w tym roku. Przede wszystkim jest to odwiert geotermalny. - W dużej mierze jest to związane z odwiertem, na który gmina dostała dofinansowanie w wysokości 45 mln zł. Trwają badania, będziemy przystępować do przetargu na odwiert – poinformował wójt.

Zapewnia, że gmina pamięta również o potrzebach mieszkańców. - Szkoły są mocno doinwestowane, staramy się pomagać młodzieży, żeby mogła korzystać z placów rekreacyjnych, przy szkołach budujemy kolejne sale - podkreślił.

Rafał Szkaradziński zaznaczał też, że w 2019 roku inwestycji będzie więcej niż wynika to z budżetu, bo udało się przekonać wiele innych instytucji do zainwestowania na terenie gminy. Przykład to budowa chodnika za 15 mln zł wzdłuż zakopianki aż do granicy z Nowym Targiem, przebudowa skrzyżowania ul. Orkana z Zakopiańską w Szaflarach czy budowa sieci gazowej na terenie gminy za kilkadziesiąt milionów złotych przez Polską Spółkę Gazownictwa.

- Będziemy się starać, aby jak najwięcej inwestycji u nas było zrealizowanych żeby mieszkańcom żyło się lepiej, żeby turyści zaczęli tu przyjeżdżać i żeby gmina Szaflary więcej znaczyła nie tylko w Polsce, ale i za granicą – dodał.

r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 14.01.2019 11:21