Artystyczna Majówka w Folwarku Sztuki w Mszanie Dolnej (zdjęcia)

MSZANA DOLNA. Folwark Stara Winiarnia gościł na wernisażu niezwykłych artystów. Jak sami o sobie mówią – Poznali się przez Internet. „Ojcem chrzestnym była GOLDEN LINE i tu przy okazji mamy odpowiedź skąd nazwa Złota Linia.Złota Linia to 8 wspaniałych nazwisk, każdy reprezentuje inny gatunek sztuki. W ten majowy dzień mogliśmy zostać oczarowani w Folwarku Sztuki. Cała folwarczna galeria wręcz tonęła w różnych odmianach artyzmu.

Kolorowo było nie tylko od prezentowanych prac, ale też od postaci artystów uświetniających wernisaż wystawy, a także od licznie przybyłych Gości, wśród których m.in. była znana z wystawianych prac w naszej Folwarcznej Galerii Joanna Tokarczyk - jak zwykle uśmiechnięta oraz Peter Nikken z Utrechtu w Holandii wraz z rodziną, którego prace również były prezentowane w naszej Galerii. Kolorytu wystawie dodało też wspaniałe zachodzące słońce, które swymi promieniami stworzyło niepowtarzalny nastrój.

Niewątpliwie do atrakcji wieczoru można zaliczyć pokaz tańca irlandzkiego oraz wspaniałe przedstawienie jednego aktora, a dokładnie jednej aktorki, która przedstawiła niezwykły monodram.

Artyści przyjechali z najdalszych zakątków naszego kraju, a także z Niemiec.

Grupa artystyczna ZŁOTA LINIA na wernisażu była reprezentowana w Folwarku Sztuki przez artystów:
1. Saga Dana Tomaszewska, Sieraków - rzeźba /ceramika/
2. Judyta Julia Wodnicka, Przemyśl - malarstwo, ilustracje
3. Lucyna Szpuniar, Gliwice - malarstwo
4. Andreas Andrzej Malecki, Neuss (Niemcy), malarstwo, satyra
5. Aleksander Majerski, Limanowa - rzeźba w drewnie
6. Wiesław Mamak, Limanowa - malarstwo
7. Zygmunt Kłosowski - Zakopane, Męcina - malarstwo
8. Artur Kardamasz Junior - z Jarosławia

Po wernisażu na dziedzińcu Folwarku wystąpił rockowy zespół AŁAJ. Zespół zaprezentował głównie własne kompozycje, a niewątpliwą atrakcją tego występu był klimat folwarcznych murów, na tle których występował zespół.
AŁAJ - powstał w 2002 roku w Trzebuni w Małopolsce. Z miłości do muzyki i dla muzyki.

Źródło: Folwark Stara Winiarnia

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 05.05.2009 00:48