22-latek z narkotykami

KROŚCIENKO. Podczas kontroli drogowej policjanci znaleźli pod siedzeniem kierowcy 44 gramy narkotyków w różnych opakowaniach, wagę, młynek i duże ilości woreczków strunowych. 22-letni kierowca usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.
Funkcjonariusze zatrzymali w Krościenku do kontroli drogowej samochód honda. - Podczas rozmowy 22-letni kierowca nie potrafił logicznie odpowiedzieć na zadawane przez policjantów pytania, a z pojazdu wydobywał się charakterystyczny zapach marihuany - relacjonuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Funkcjonariusze sprawdzili wnętrze samochodu. Pod fotelem kierowcy, w drzwiach znaleźli narkotyki o łącznej wadze 44 gramów w różnych opakowaniach, wagę, młynek i duże ilości woreczków strunowych. 22-latek bez stałego miejsca zamieszkania został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Mężczyźnie pobrano także krew do badania. Jeżeli badania potwierdzą obecność narkotyków, 22–latek odpowie również za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego, za co grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 08.03.2019 09:21